Czołowe zderzenie lawety z autokarem w Mojsławicach. Jedna osoba w szpitalu [ZDJĘCIA]

W miejscowości Mojsławice doszło do groźnego wypadku drogowego. Bus z lawetą zderzył się czołowo z autokarem, którym podróżowało 29 osób.

Reklamy

Do wypadku doszło wczoraj, około godziny 23, w miejscowości Mojsławice, koło Hrubieszowa, na drodze wojewódzkiej numer 844.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 28-letni kierujący Mercedesem busem z lawetą, na prostym odcinku drogi i na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia czołowego z jadącym z przeciwka autokarem. Łacznie autobusem podróżowało 29 osób – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji. – Kierowca lawety, z obrażeniami ciała, został przewieziony do szpitala. Osoby podróżujące autokarem oraz 62-letni kierowca nie odnieśli żadnych obrażeń. Droga przez jakiś czas była nieprzejezdna. Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego.

Reklamy

­

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej zastano lawetę przewożącą samochód osobowy, która wpadła w poślizg i wymusiła na autokarze zjazd na pobocze drogi – relacjonuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z hrubieszowskiej Straży Pozarnej. – Autokarem podróżowało 29 osób. Poszkodowany kierowca lawety był przytomny, jednak został uwięziony w aucie i nie mógł samodzielnie go opuścić. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu osoby poszkodowanej z lawety przy użyciu narzędzi hydraulicznych i przekazaniu go Zespołowi Ratownictwa Medycznego oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 6 busów z OSP, aby przewieźć pasażerów do punktu recepcyjnego, który mieści się w Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ulicy Ciesielczuka 2. W działaniach udział brały: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, 2 jednostki JRG Hrubieszów, OSP Teratyn, 2 zastępy OSP Hrubieszów, OSP Uchanie, OSP Stefankowice, OSP Czerniczyn, OSP Moniatycze, OSP Obrowiec, w tym 29 strażaków. Straty oszacowano na około 10 tys. zł. Interwencja trwała 5 godzin 19 minut.

­Obecnie wyjaśniane są wszelkie okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.


­

źródło i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak, JRG Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz


Zobacz też:

Hrubieszów: Paczka dla Bohatera [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Paczka dla Bohatera [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →