Czwarte miejsce Matyldy Bień na Mistrzostwach Europy! [ZDJĘCIA]

We Wrocławiu w dniach 20 – 21.05.2023 r. przeprowadzono 36 Wagowe Mistrzostwa Europy IKO, do których przystąpiła tegoroczna maturzystka w ZS nr 3 w Hrubieszowie, lecz reprezentująca Zamojski Klub Karate Kyokushin Matylda Bień po zaciętych walkach uplasowała się tuż za podium w kategorii seniorki – 65 kg.

Tomasz Bień na fb:

No cóż dla kogoś, kto mierzy w najwyższe cele, a tym kimś jest bez wątpienia Matylda Bień z Zamojskiego Klubu Karate Kyokushin na The 36th European Weight Category Karate Championships, Wrocław – słońce nie zaświeciło pełnym blaskiem. Tym razem tuż za podium z 4 miejscem.

Pozostali reprezentanci Zamojskiego Klubu Karate Kyokushin przygotowani przez trenera Krzysztofa Polichę wywalczyli trzy medale.

I tak:

Martyna Nowosad odbierając złoty medal została mistrzynią Europy w kategorii junior młodszy +60 kg,

Krystian Jakubczak zdobył brąz w kategorii junior młodszy -75 kg

a jego brat Kamil Jakubczak także brąz, ale w kategorii młodzik +55 kg.

Alan Kania zajął IV miejsce w kategorii młodzik +55 kg.

Kacper Jakubczak (trzeci brat w/w), Dawid Kania oraz Adam Pogudz po wyrównanych pojedynkach nie zakwalifikowali się do strefy medalowej

W całym turnieju wzięło udział 750 zawodników!