Czy czekać do wiosny na rolki?

Z zakupem rolek nie warto czekać do wiosny z prostego powodu: teraz trwają największe wyprzedaże. W związku z tym ten sam model rolek, który kupisz za kilka miesięcy dużo drożej dzisiaj możesz dostać w bardzo atrakcyjnej cenie. Natomiast wiosenne wojaże na rolkach to już inna sprawa – na nie warto czekać!

Reklamy

 

W porządku, ale dlaczego rolki?

Takie pytanie może zadać dowolna osoba, która jeszcze nie miała przyjemności jazdy na rolkach. Otóż jazda na rolkach może być świetną zabawą, bez względy na to czy robi się to wewnątrz czy na zewnątrz. Jednak istnieją pewne unikalne korzyści, jeśli jeździ się właśnie na zewnątrz, dlatego z tak wielkim utęsknieniem wszyscy fani skatingu czekają na pierwszą wiosenną bryzę.


Dlaczego wiosną na zewnątrz?

Po pierwsze, spędza się czas na świeżym powietrzu. Wdychając świeże powietrze podczas jazdy możesz lepiej zadbać o swoje zdrowie! Po drugie, masz okazję aby zobaczyć nowe rzeczy za każdym razem gdy jeździsz – to jest coś, co nie jest możliwe, jeśli jeździsz na torze. Po trzecie – to jest za darmo! Można jeździć tak często, jak chcesz (nie będziesz jeździć jednak w czasie deszczu lub śniegu).


O czym pamiętać przy zakupie rolek?

By jak najbardziej skorzystać z jazdy na rolkach należy się przede wszystkim upewnić, że posiada się odpowiedni sprzęt. Tutaj trzeba pamiętać, że są specjalne koła, które są przeznaczone wyłącznie do użytku wewnątrz – dlatego jeśli będziesz próbować w nich jeździć po ulicy – możesz mieć problem. Do jazdy na zewnątrz potrzebne są bardziej miękkie kółka w granicach od 85A do 75A.

Co do buta – można użyć dowolnego rodzaju. Ważne by było odpowiednio dopasowane pod względem rozmiaru i wygodne. Wszelkie różnice toczą się właśnie, jeśli chodzi o koła.

 

Gdzie jeździć?

Dobrym miejscem są boiska szkolne, jeśli jest taka możliwość. Do najlepszych miejsc do jazdy na rolkach należy ścieżka rowerowa. Niemniej jednak w naszym kraju nie jest to do końca uregulowane prawnie, więc trzeba się w tym temacie bardziej rozeznać. Pozostają jeszcze chodniki, parki, parkingi (po godzinach lub w weekendy, gdy są one puste).

 

Nie zapomnij o bezpieczeństwie!

Dobre rolki to nie wszystko – nie można zapomnieć o kwestii jaką są ochraniacze i kaski. Nawet najlepsi rolkarze mogą upaść. Dlatego właśnie dobrze dopasowany kasku oraz ochraniacze na nadgarstki, łokcie, a dla mniej doświadczonych także na kolana są niezbędne.

Więcej inspirujących porad znajdziesz na popularnym portalu skatingowym: rolki.net.pl.

 

 

fot. mat. sponsora