Czy da się bezpiecznie przesłać alkohol jako prezent?

Butelka drogiego i wykwintnego trunku to w tych czasach idealna opcja na prezent, jeśli nie wiemy czym obdarować bliską osobę. Wino, miód pitny, wódka, czy whisky to tylko niektóre rodzaje alkoholi, które najczęściej są wręczane w formie podarunku. Mimo że sam wybór zazwyczaj nie robi wielkiego problemu, to jednak jego zapakowanie, aby w całości dotarł do adresata, może stanowić już pewnego rodzaju wyzwanie. Jak więc zapakować alkohol, aby bezpiecznie przesłać go do solenizanta?

Reklamy

Pakowanie alkoholu na prezent

Mnogość inspiracji i pomysłów, jakie można znaleźć w sieci, to z pewnością duża podpowiedź, z której zawsze warto skorzystać, aczkolwiek w każdej sytuacji idealnie sprawdzają się uniwersalne prezenty. Fantastyczną opcją i pasującą do naszej kultury jest alkohol. Miód pitny, whisky, czy też wytrawne i wiekowe wino, to podarunki, które dostarczają wiele przyjemności zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Jeśli do tego zostaną one przepięknie zapakowane, mogą stanowić także niesamowitą ozdobę. Alkohol można wręczać na różne okazje. To dobry prezent, który sprawdza się od lat w przypadku wielu okazji. Można go zapakować w standardowe opakowanie na alkohol lub wykonać je własnoręcznie, co może dodatkowo podkreślić wagę uroczystości, na jakieś zostanie podarowany.

Opakowania na alkohol – proste i spektakularne

Najprostszym sposobem jest owinięcie trunku wstążką, celofanem lub papierem ozdobnym. W ten sposób owinięta butelka może zostać dodatkowo przyozdobiona. Niestety, jeśli trunek jest wysyłany, może pojawić się problem związany z jego bezpieczeństwem. Warto mieć to na uwadze. Innym dobrym pomysłem na zapakowanie alkoholu jest torebka papierowa, która dostępna na rynku jest w wielu formatach, wzorach i kolorach. Zamiast torebek coraz chętniej stosuje się jeszcze eleganckie opakowania kartonowe, które można kupić na https://ecopako.com/opakowania-kartonowe/opakowania-na-alkohol. To także bardzo dobry pomysł, a na dodatek świetnie chroni butelkę przed uszkodzeniem.

Reklamy

Jak zapakować alkohol na prezent?

Alkohol można pakować na wiele różnych sposobów. W przypadku woreczków najlepiej sprawdzają się te wykonane z juty, filcu lub aksamitu. Butelki zapakowane w ten sposób z pewnością prezentują się oryginalnie i przywodzą na myśl rustykalny styl. Woreczek dodatkowo można przyozdobić, co uatrakcyjni podarunek i doda mu niepowtarzalnego charakteru. Jeśli jednak mamy zamiar wysłać alkohol w formie prezentu, to lepszym rozwiązaniem będzie opakowanie na alkohol kartonowe. Pudełka tego typu są starannie wykonywane i bardzo dobrze chronią prezent przed uszkodzeniem. Ponadto dostępne są w wielu wersjach, a część producentów oferuje nawet ich personalizację. Opakowanie na alkohol z tektury to elegancka forma pakowania prezentu, która idealnie sprawdzi się na ważniejsze uroczystości.

Dla osób, które pragną czegoś bardziej wyrafinowanego, można polecić drewniane skrzyneczki. Jest to jedyna i niepowtarzalna ozdoba, która może zostać użyta wielokrotnie do zapakowania butelki wina. Drewniane skrzyneczki, tak jak opakowania na alkohol z kartonu, mają możliwość personalizacji, a więc ich dostosowanie do okazji nie jest najmniejszym problemem. Możliwości pakowania alkoholu jest znacznie więcej, jednak te wymienione należą do najpopularniejszych. Niemniej, jeśli prezent ma być wysłany, warto zadbać o to, aby był odpowiednio zabezpieczony.

(tekst i fot. mat. partnera)