Czy długość ma znaczenie?

Odpowiedź na to pytanie będzie można poznać przychodząc na SHORT WEEKEND czyli organizowany przez Fundację Cinema Paradiso oraz Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu przegląd najciekawszych polskich krótkometrażowych filmów fabularnych z ostatnich dwóch lat.

Reklamy

Projekcje z filmami w dwóch blokach odbywać się będą w sobotę i niedzielę 10 i 11 grudnia o godzinie 18:30.

W trakcie pokazów zostaną zaprezentowane wyselekcjonowane filmy, z których większość zdążyła już zachwycić publiczność na festiwalach filmowych na całym świecie. Do tych obrazów należą m.in. „Opowieści z chłodni” Grzegorza Jaroszuka, które zostały uhonorowane na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno oraz na AFI Fest w Los Angeles. Dzięki tej ostatniej nagrodzie film będzie miał szansę stanąć do walki o nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej – Oscara. Dotychczas „Opowieści z chłodni” zostały nominowane również do Europejskiej Nagrody Filmowej.

O Oscara będzie miał szansę powalczyć także inny film prezentowany w trakcie przeglądu czyli „Bez śniegu” Magnusa von Horna. Nagrodzony na festiwalach w Bilbao, Krakowie oraz Gdyni jest kolejnym dowodem artystycznej dojrzałości reżysera, będącego jednym z najbardziej obiecujących filmowców młodego pokolenia.

Wśród innych propozycji znajdą się „Urodziny” Macieja Sobieszczańskiego, prezentowane jako jedyna polska fabuła w konkursie filmów krótkometrażowych w trakcie tegorocznego międzynarodowego Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Spośród równie udanych filmów wyświetlone zostaną także „Twist and blood” Kuby Czekaja, „Brzydkie słowa” Marcina Maziarzewskiego, „Osiem9” Pawła Jóźwiaka-Rodana oraz „Pokój” w reżyserii Macieja Bochniaka i Sławomira Shuty.

Poniżej szczegółowy program projekcji.

Sobota 10 grudnia 18:30
– „Pokój”, reż. Maciej Bochniak, Sławomir Shuty, 29’
– „Twist and blood”, reż. Kuba Czekaj, 32’
– „Bez śniegu”, reż. Magnus von Horn, 35’

Niedziela 11 grudnia 18:30
– „Brzydkie słowa”, reż. Marcin Maziarzewski, 25’
– „Urodziny”, reż. Maciej Sobieszczański, 25’
– „Opowieści z chłodni”, reż. Grzegorz Jaroszuk, 26’
– „Osiem9”, reż. Paweł Jóźwiak-Rodan, 30’

Wstęp wolny. Więcej informacji pod adresem: www.shortweekend.pl

Zapraszamy!