Czy kupowanie lajków na Instagramie jest bezpieczne?

Tworzenie i zamieszczanie treści w mediach społecznościowych jest zawsze ryzykowne. Jest to bardzo specyficzny rodzaj ryzyka, ponieważ nie przekłada się ono na własne życie czy zdrowie. Jest ono związane z powodzeniem lub niepowodzeniem akcji promocyjnych, realizowanych w społeczności medialnej. Zakładając konto na Instagramie, nawet jeśli ma ono mieć tylko rozrywkowy charakter, prędzej czy później zaczyna irytować niewielkie zainteresowanie lub jego brak. Tak już jest skonstruowany umysł ludzki, że niektóre jego reakcje pojawiają się czy tego się chce czy też nie chce Zupełnie inaczej wygląda sytuacja kiedy przygotowało się i zaczyna prowadzić typową akcję promującą własny wizerunek, wizerunek firmy czy wizerunek konkretnego produktu. W takim przypadku brak reakcji czy mały ich udział ze strony użytkowników Instagrama, może świadczyć o jakimś małym popełnionym błędzie lub informować nadawców treści o konieczności zewnętrznego wsparcia profilu. Wsparcie jest możliwe choćby z pomocą wykorzystania płatnych reakcji pod promowanym profilem.

Reklamy

Czy można kupić lajki na Instagramie?

Instagram jako platforma nie oferuje tego rodzaju bezpośredniej usługi. Owszem można wykupić płatne reklamy na Instagramie, ale one nie są równoznaczne z napływem obserwujących i przybywaniem lajków. Istnieje inna droga, można skorzystać z usług jednej, spośród wielu firm oferujących wspieranie promocji na Instagramie. Podstawowym produktem tego rodzaju firm są pakiety reakcji takich jak: lajki, followersi, komentarze itp. Zanim zapadnie decyzja warto jest dokładnie przyjrzeć się ofercie rynkowej i dopiero wtedy dokonać wyboru.

Czy zakup lajków jest legalny?

Jest zasada mówiąca o tym, że „co prawem nie jest zabronione, jest dozwolone”. Otóż nie ma przepisów zabraniających sprzedawanie i kupowanie reakcji w mediach społecznościowych. Jednym słowem póki co zakup pakietów reakcji w wybranym serwisie oferującym tego rodzaju usługi jest legalny i można śmiało z niego korzystać.

Czy zakup lajków jest bezpieczny?

Jak już wiesz lajki na Instagramie możesz kupić w pełni legalnie, ale co do jego bezpieczeństwa to już inna sprawa. Oczywiście bezpieczeństwo w tym przypadku jest związane z powodzeniem prowadzonych akcji promocyjnych. Powodzenie akcji promocyjnych jest nieprzewidywalne. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo i powodzenie promocji, każdy kto ją organizuje, powinien się do tego odpowiednio przygotować. Bez przemyślanego i szczegółowo przygotowanego planu działania wraz z jego wdrażaniem nie ma mowy o osiągnięciu sukcesu.

To samo dotyczy zakupu lajków. Zanim dokona się finalizacji transakcji zakupowej, należy dokładnie sprecyzować o jakie reakcje chodzi. Jeśli mają to być pakiety lajków to należy określić np. o jaką grupę docelowych odbiorców chodzi oraz ile tych pakietów wraz z ilością lajków ma być. Kolejna sprawą powinno być określone w jakim przedziale czasowym mają być wprowadzane lajki. Jest to niezbędne ponieważ zbyt szybkie pojawienie się dużej ilości lajków, może i zapewne uznane będzie za spam. Algorytmy Instagrama decydują o tym jak funkcjonuje konto użytkownika. Każde nietypowe odbiegające od dotychczasowej pozycji funkcjonowanie profilu, może doprowadzić do jego czasowego zablokowania. Bardzo często tak się dzieje kiedy nagle konto z niewielką ilością obserwujących zostaje zaopatrzone w bardzo dużą ilość lajków czy też innych reakcji.

Gdzie kupić lajki na Instagramie?

Serwis Kuplike.pl funkcjonuje na rynku od pewnego czasu. Coraz śmielej i coraz wyżej wspina się po szczeblach rozpoznawalności. Fakt ten świadczy o solidności oferowanych usług. Strona ta obsługuje nie tylko indywidualnych użytkowników Instagrama, ale także wielu influencerów instagramowych czy też poważne firmy marketingowe.

Zaletą serwisu  jest to, że działa on na polskim rynku i skierowany jest głównie do rodzimych klientów. Serwis Kuplike.pl korzysta z usług posiadaczy realnych, aktywnych kont na Instagramie, dzięki czemu wzrasta wiarygodność lajków zawartych w pakietach.

­

(tekst i fot. mat. partnera)