Czym jest Apple One – czy warto subskrybować?

Dostęp do muzyki, filmów i seriali jest obecnie praktycznie nieograniczony. Dzięki treściom zamieszczonym w Internecie, platformom z wideo na żądanie i streamingom, użytkownicy przez całą dobę mogą korzystać z multimediów. Multimedia są dostępne również dzięki usłudze Apple One. Czy warto się na nią zdecydować?

Reklamy

Kto może uruchomić usługę Apple One?

Apple One to usługa, która jest kierowana do użytkowników sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. Pakiet działa na telefonach i tabletach z systemem iOS 14 lub nowszym oraz komputerach i laptopach z systemem Big Sur 11.1 lub jego kolejną aktualizacją. Możliwe jest również uruchomienie usługi na podstawce Apple TV i niektórych telewizorach smart LG i Samsung. Co ciekawe, pakiet Apple One jest kompatybilny z konsolami Xbox i PlayStation. Dzięki temu można korzystać z niego na wielu sprzętach.

Sprawdź, które laptopy Apple są przystosowane do korzystania z Apple One tutaj: https://www.komputronik.pl/category/5022/laptopy,apple.html

Usługa Apple One może być użytkowana na dowolnej liczbie sprzętów należących do subskrybenta. Tylko od niego zależy, czy uruchomi ją wyłącznie na smartfonie, czy też na komputerze i telewizorze. W ramach pakietów rodzinnych z Apple One korzystają wszyscy domownicy.

Więcej o pakietach w Apple One dowiesz się z artykułu:  https://nano.komputronik.pl/apple-one-cena-pakiety-czy-warto/

Co zyskuje się dzięki subskrypcji Apple One?

Apple One łączy w sobie kilka innych usług. Pakiet obejmuje Apple TV+, Apple Music, Apple Arcade i iCloud. Trzy pierwsze usługi zapewniają dostęp do multimediów. TV+ to platforma, dzięki której ogląda się filmy i seriale na życzenie. Można pobierać je na dysk lub uruchomić online. Podobnie jest w przypadku Apple Music. Usługa obejmuje kilkadziesiąt milionów utworów. Znaleźć w nich można wykonawców każdego gatunku, dzięki czemu muzyka idealnie wpisze się w gusta użytkownika. W ramach Apple One można odtwarzać wybrane utwory online lub ściągać je, by słuchać ich np. podczas lotu samolotem. Dla fanów gier przygotowano Apple Arcade. Pakiet zapewnia dostęp do 180 gier mobilnych.

W subskrypcji Apple One użytkownicy znajdą też 50 lub 200 GB przestrzeni do przechowywania plików w chmurze. 50 GB jest przeznaczone dla indywidualnych subskrybentów, a 200 GB – dla osób, które zdecydowały się na pakiet rodzinny. Dzięki chmurze użytkownicy nie muszą martwić się, gdzie zmieszczą kolejne zdjęcia, filmy lub dokumenty niezbędne do pracy.

Więcej o przechowywaniu danych w chmurze dowiesz się z serwisu https://nano.komputronik.pl

Subskrypcja Apple One to również możliwość skorzystania z szerokiego pakietu usług w atrakcyjnej cenie. Za 25 lub 40 zł miesięcznie użytkownik ma dostęp do rozrywki i bezpiecznej chmury. Jest to cena znacznie niższa niż w przypadku podobnych pakietów w Stanach Zjednoczonych lub państwach leżących w Europie zachodniej. Zamówienie subskrypcji opłaca się o wiele bardziej niż korzystanie z analogicznych usług u innych dostawców. Dotyczy to w szczególności użytkowników, którzy posiadają większość sprzętów z logo Apple.

Pakiet Apple One czy odrębne usługi?

Pakiet Apple One zawiera zbyt wiele usług dla niektórych użytkowników. Część z nich chce jedynie słuchać muzyki, innym zależy na dostępie do filmów i seriali bez limitu. W ramach jednej usługi Apple One zyskują możliwość uruchomienia wszystkich multimediów bez względu na swoje preferencje. Takie rozwiązanie jest jednak atrakcyjne w każdym przypadku. Niska cena pakietu sprawia, że warto z niej skorzystać zawsze. Pojedyncze usługi wcale nie są tańsze, a dodatkowy dostęp do dużej przestrzeni do przechowywania w chmurze przyda się niemalże każdemu.

­

(tekst i fot. mat. partnera)