Czym jest automatyka budynkowa i jakie funkcje pełni system zarządzania i automatycznego sterowania w budynku?

Automatyka budynkowa to kreacja innowacyjnej, wręcz futurystycznej współczesności. Zaczęła odpowiadać na wysokie preferencje każdego użytkownika. To właśnie ona stwarza niezwykłe pole do popisu, dzięki któremu każdy z nas może stworzyć funkcjonalny, dopasowany do oczekiwań dom. Zastanawiasz się, jakie są funkcje automatyki budynkowej, na czym ona polega i dlaczego warto zaprosić ją do swojej przestrzeni? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule!

Reklamy

 

007 zgłoś się – automatyka budynkowa wzywa

Na pewno widziałeś choć jedną część ze słynnym Jamesem Bondem. Agent 007 kreował innowację. Do ratowania nie tylko swojego życia, ale również ludzkości wykorzystywał nowoczesne gadżety. Jesteśmy pewni, że po ich zobaczeniu, przez chwilę zamarzyłeś o takim przedmiocie, który wykreuje Twoją własną przyszłość, odnajdzie się pośród codziennych wymagań, stanie się pomocnikiem w rutynowych czynnościach i przyzwyczai się do wybranego przez nas stylu życia.

Technologia automatyki budynkowej dla Twojej wygody

Automatyka budynkowa rozkwita, pięknie wdzięczy się na naszych oczach, zapisuje się na kartach technologicznej historii. Jeszcze kilkanaście lat temu, rozwiązanie to było jedynie fantastycznym aktorem głównym filmów typu science – fiction. Aktualnie systemy inteligentnego domu tworzą rzeczywistość, kreują spójność, dzięki której jako użytkownik jesteś w stanie sterować urządzeniami, instalacjami, sprzętem AGD oraz RTV we własnej przestrzeni. Automatyka budynkowa komunikuje się z oświetleniem, bramami, roletami, czy też oknami połaciowymi, tak aby zaoszczędzić Twój bezcenny czas. Do poszczególnych elementów podłączonych do inteligentnego systemu wysyłane są informacje. Wszystko to za sprawą Twojego centrum dowodzenia. Co kryje się pod tym pojęciem? Producenci, odpowiadając na aktualne potrzeby domowników, tworzą aplikacje dostępne na smartfony i tablety, dzięki którym w jednym miejscu kreujesz innowacyjne spojrzenie na inteligentny dom.

Oszczędność pieniędzy i czasu – funkcjonalna twarz inteligentnego domu

O funkcjach automatyki budynkowej moglibyśmy rozpisywać się w nieskończoność, zobacz również 3 fakty związane z automatyką budynkową, o których warto wiedzieć Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na same zalety, pozytywne skutki uboczne. Zapraszając system inteligentnego zarządzania do domu, wybierasz oszczędność czasu i pieniędzy. Wystarczy wyobrazić sobie następującą sytuację – jesteś w pracy, aczkolwiek myślami jesteś już pod ciepłymi strumieniami płynącymi z prysznica. Zamiast angażować całodzienną pracę pompy ciepła, wystarczy zadbać o włączenie ogrzewania np. 30 minut przed dotarciem do domu. Rachunki? Nieporównywalnie mniejsze. Satysfakcja? Gwarantowana!

 

 

(tekst i fot. mat. sponsora)