Czym jest praca tymczasowa i kto może się tak zatrudnić?

Agencja pracy tymczasowej jest pomostem między pracodawcą a pracownikiem. Zapotrzebowanie na tego typu usługi wciąż rośnie i wiąże się przede wszystkim z potrzebą usprawnienia procesów rekrutacji i odpowiedniej opieki nam pracownikiem i dokumentami. Chęć podjęcia pracy tymczasowej wykazują osoby w różnym wieku i z różnym doświadczeniem, a rolą agencji będzie znalezienie im odpowiedniego pracodawcy.

Reklamy

Czym jest praca tymczasowa?

Praca tymczasowa według ustawy z dnia 9 lipca 2003 roku polega na wykonywaniu na rzecz danego pracodawcy użytkownika zadań, na okres nie dłuższy niż wskazany w ustawie. Taka praca ma zawsze charakter sezonowy, okresowy lub doraźny, co oznacza, że jest wykonywana, np. w trakcie lata przez 3 miesiące. Osobę na dane stanowisko w tym przypadku zatrudnia agencja pracy tymczasowej, która dla danego pracodawcy użytkownika szuka odpowiednich osób do pracy. Co ważne, łączny okres wykonywania pracy tymczasowej przez danego pracownika, nie może przekroczyć dla jednego pracodawcy 12 miesięcy, przypadających w okresie obejmującym 36 kolejnych miesięcy.

Kogo szukają agencje pracy tymczasowej?

Do agencji pracy tymczasowej może zgłosić się każdy, niezależnie od wieku, kto chce budować swoją pozycję na rynku pracy. Brak doświadczenia zawodowego w tym przypadku nie stanowi dużego problemu. Specjaliści od rekrutacji zatrudnieni w agencji pomagają pracownikom w znalezieniu dopasowanej do ich potrzeb pracy tymczasowej. Dokładnie analizują oni umiejętności i oczekiwania kandydata, tak aby skierować go do pracy, w której będzie mógł się rozwijać. Z tego powodu do agencji pracy tymczasowej zgłaszają się najczęściej osoby bez doświadczenia, które są w trakcie studiów lub wykonują inną pracę. Agencja zatrudnia na stanowiska zarówno biurowe, jak i do pracy fizycznej, dlatego każdy kandydat ma szansę dostać taką pracę, jaką aktualnie chciałby wykonywać. Dodatkowo agencje mają często podpisane umowy z takimi korporacjami, do których rzadko można dostać się w rekrutacji bezpośredniej.

(tekst i fot. mat. partnera)