Czym się różnią ubezpieczenia na życie od innych ubezpieczeń?

Ubezpieczenie na życie to dość popularny rodzaj ubezpieczenia, które jest oferowane m.in. przez pracodawców w formie benefitu pracowniczego. Wtedy mówimy o grupowym ubezpieczeniu na życie. Warto wiedzieć, że wo fercie towarzystw ubezpieczeniowych są też indywidualne ubezpieczenia na życie. Co musisz o nich wiedzieć, jak dobrać odpowiedni zakres ubezpieczenia i czy w ogóle warto posiadać polisę na życie? Sprawdź w naszym artykule!

Reklamy

Na czym polega ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie to rodzaj polisy ubezpieczeniowej, która zapewnia ochronę finansową Tobie i Twojej rodzinie w przypadku Twojej śmierci. Ubezpieczyciel wypłaca świadczenie Twoim najbliższym po Twojej śmierci, pomagając im w pokryciu kosztów takich jak wydatki na pogrzeb, spłata kredytu hipotecznego i tym podobne. Może również zapewnić bezpieczeństwo finansowe Twojej rodzinie, pozwalając jej na utrzymanie dotychczasowego stylu życia i pokrycie ewentualnych przyszłych kosztów.

Co obejmują polisy na życie?

Polisa na życie jest w stanie objąć różne ryzyka ubezpieczeniowe. Po ich wystąpieniu uzyskasz prawo do otrzymania świadczenia, np. w postaci renty bądź konkretnej sumy pieniężnej. Wśród takich ryzyk może się znaleźć m.in.:

Reklamy

­

 

  • wykrycie poważnej choroby
  • trwały uszczerbek na zdrowiu
  • wsparcie w przypadku utraty stałego źródła dochodu

Warto wiedzieć, że to tylko niektóre z podstawowych ryzyk, które są ubezpieczane w ramach tej polisy. Ubezpieczenie na życie może być rozszerzone o znacznie więcej ryzyk dodatkowych. Dlatego tak istotne jest, aby poznać wszystkie warunki ubezpieczenia i jego zakres przed podjęciem decyzji o dołączeniu do ubezpieczenia grupowego bądź przed zakupem indywidualnego ubezpieczenia na życie. Polisa na życie bowiem nie tylko może chronić na wypadkek śmierci ubezpieczonego, ale zapewni też pomoc innych sytuacjach. Więcej o rodzajach ubezpieczeń na życie przeczytasz tutaj: ubezpieczenia na życie – ranking.

Jaki rodzaj ubezpieczenia na życie będzie najlepszy dla mojej rodziny?

Ubezpieczenia na życie charakteryzują się tym, że mogą pełnić różne funkcje, nie tylko ochronną. W ramach polisy na życie możesz też gromadzić kapitał lub inwestować w UFK. Rodzaj ubezpieczenia to nie wszystko. Warto też pamiętać o ubezpieczeniach dodatkowych, dzięki którym stworzysz taki zakres ubezpieczenia, który zapewni Ci i Twojej rodzinie spokój. W Compensie możesz rozszerzyć oferowane umowy ubezpieczenia o wiele ryzyk dodatkowych, które zapewnią Ci kompleksową ochronę. Biorąc pod uwagę to, jak szerokie są możliwości rozszerzenia umowy ubezpieczenia, zdecydowanie warto posiadać taką polisę i dostosować ją do swoich potrzeb.

O tym pamiętaj przed zakupem ubezpieczenia

Decydując się na zakup polisy na życie, weź pod uwagę:

  • jaka jest suma ubezpieczenia,
  • czy jest jednorazowa, roczna, czy comiesięczna składka za polisę i jaka jest jej wysokość;
  • czy ubezpieczenie pełni tylko funkcję ochronną, czy ochronno-inwestycyjną.

Najlepiej, abyś skonsultował swój wybór z agentem ubezpieczeniowym, który odpowie na wszystkie Twoje pytania, wyjaśni wszelkie niepewności i doradzi w istotnych kwestiach.

A co z ubezpieczeniem zdrowotnym?

Ubezpieczenie zdrowotne w połączeniu z ubezpieczenim na życie to kompleksowa ochrona dla Ciebie i Twoich bliskich. Ubezpieczenie zdrowotne zapewni Tobie i Twojej rodzinie spokój, ponieważ w każdej sytuacji będziecie mogli liczyć na szybką konsultację z lekarzem, wykonanie badań bez oczekiwania w długich kolejkach. W ramach tego ubezpieczenia Twoja rodzina będzie miała dostęp do szeregu wykwalifikowanych specjalistów i nowoczesnych gabinetów, co dodatkowo zapewni poczucie bezpieczeństwa i odpowiednio pozwoli zaadresować każdy problem zdrowotny występujący w Twojej rodzinie.

Łącząc polisę na życie z ubezpieczeniem zdrowotnym, zyskujesz kompleksową ochronę dla siebie i swoich bliskich, dlatego jest to rozwiązanie, z którego warto skorzystać.


tekst i fot. mat. partnera