Dachowanie w Łuszkowie. Strażacy ewakuowali z wraku dwie osoby [ZDJĘCIA]

Wczoraj późnym wieczorem doszło do groźnego wypadku w Łuszkowie, w gminie Horodło, gdzie dachował samochód osobowy.

Reklamy

– W dniu 25.10.2022 roku o godzinie 21:29 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w Łuszkowie – informuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z hrubieszowskiej KPPSP. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia trzech zastępów Straży Pożarnej, zastano pojazd osobowy, który dachował na ostrym łuku drogi i leży na dachu w przydrożnym rowie. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które nie mogły samodzielnie się z niego wydostać. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji i ewakuacji z wraku pojazdu dwóch osób poszkodowanych przy wcześniejszym unieruchomieniu odcinka szyjnego oraz przeniesieniu i przekazaniu zespołowi ratownictwa medycznego. Następnie odłączono akumulator w pojeździe i sprawdzono, czy nie ma wycieków płynów eksploatacyjnych. Zastęp z OSP Strzyżów oświetlał miejsce zdarzenia dla potrzeb techników z policji.

W akcji ratowniczej na miejscu wypadku uczestniczyły: Straż Graniczna, Policja, 2 zespoły ratownictwa medycznego, 2 jednostki JRG Hrubieszów, OSP Strzyżów – łącznie 12 strażaków.

Reklamy

Wstępnie straty oszacowano na 6 ty. zł.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia – jak informują strażacy – było niedostosowanie prędkości do warunków pogodowych. Interwencja trwała 52 minuty. Wszelkie okoliczności wypadku ustala hrubieszowska Policja.

­


ZDJĘCIA:

­

źródło i fot. KPPSP Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz, fot. JRG Hrubieszów


Zobacz też:

Hrubieszów: Pijani rozbili się na drzewie. Na jeździe z promilami wpadł też ciekawski kierowca [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Pijani rozbili się na drzewie. Na jeździe z promilami wpadł też ciekawski kierowca [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →