Darmowe badania cytologiczne w SP ZOZ w Hrubieszowie

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie informuje o programie bezpłatnych badań cytologicznych w ramach NFZ.

Reklamy

Cytologia to podstawowe badanie profilaktyczne w kierunku raka szyjki macicy. Jednak wykonywana jest ona nie tylko w celu wczesnego wykrycia ewentualnych zmian nowotworowych, ale także w celu:

  • kontroli leczenia zachowawczego i operacyjnego nadżerki tarczy szyjki macicy,
  • diagnostyki stanu nabłonka pochwy,
  • oceny działania leków hormonalnych,
  • określenia terminu owulacji i czasu trwania II fazy cyklu.

Badania cytologiczne są bardzo dokładne, a regularnie wykonywane zmniejszają częstość występowania raka szyjki macicy i śmiertelność o 80 procent. To krótkie i bezbolesne badanie może uratować życie. Osoby ubezpieczone w NFZ mają możliwość zgłosić do pracowni cytologii Przychodni Rejonowej SP ZOZ w Hrubieszowie. Można w niej skorzystać z rządowego programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy, który gwarantuje bezpłatną cytologię raz na 3 lata kobietom pomiędzy 25. a 59. rokiem życia.

]Wykwalifikowana kadra szpitala jest do Państwa dyspozycji w pracowni cytologicznej Przychodni Rejonowej SPZOZ w Hrubieszowie przy ul. Mickiewicza 2. Rejestracja odbywa się telefonicznie pod nr: (84) 5353312.

­

(info i fot. SP ZOZ Hrubieszów / Instytut Publico)


Zobacz też:

Kolejny Oddział COVID-19 w hrubieszowskim szpitalu

Kolejny Oddział COVID-19 w hrubieszowskim szpitalu