Darmowe fakturowanie online, jeszcze nigdy nie było tak proste

Zestaw startowy dla każdego początkującego przedsiębiorcy. W oparciu o obowiązujące przepisy, wystawianie faktur jest jednym z najważniejszych obowiązków polskiego przedsiębiorcy. W rozporządzeniu, które dotyczy fakturowania nie istnieje zapis regulujący sposób wystawiania faktur, określono jedynie to, jakie elementy musi zawierać dokument, aby był prawidłowy.

Reklamy

 

W jaki sposób należy wystawić fakturę, by była prawidłowa?

 

Standardowa faktura wystawiana przez VAT-owca powinna zawierać m.in.: datę wystawienia faktury, datę wykonania usługi, numer faktury, imię i nazwisko sprzedawcy i nabywcy wraz z adresami, NIP nabywającego i sprzedawcy (istnieje też możliwość wystawienia faktury dla osoby prywatnej, w takiej sytuacji oczywiście nie trzeba umieszczać NIP-u), stawkę podatkową cena towaru lub usługi oraz sumę wartości sprzedaży.

 

W jaki sposób powinna wyglądać faktura?

To zależy tylko i wyłącznie od przedsiębiorcy. Najważniejsze, by posiadała wymagane i opisane wyżej elementy.

Od czego, w takiej sytuacji, warto rozpocząć swoją przygodę z fakturowaniem, by skupić się na rozwijaniu własnego biznesu?  Program do fakturowania!

 

Program do fakturowania – dwa rodzaje

Jako, że każdemu przedsiębiorcy zależy na tym, by cały proces fakturowania przebiegał szybko i sprawnie, do tego celu warto wykorzystać darmowe programy do fakturowania. W Internecie można znaleźć wiele programów do fakturowania. Jednakże w przypadku wielu programów jest to czasochłonne, ponieważ programy te nie posiadają funkcji umożliwiających łatwe i szybkie wystawienie faktury VAT online. Na początku należy postawić na sprawdzone i bezpieczne rozwiązania, takie jak dedykowane programy do faktur, które przyspieszą działania, takie jak fakturowanie i znacząco je uproszczą.

 

Programy instalowane na dysku – czy warto?

Nie do końca, ponieważ często zawierają one zupełnie zbędne funkcjonalności, utrudniające i zwiększające czas podczas wystawiania faktur. Co więcej, bardzo kłopotliwym aspektem są aktualizacje tego typu programów, które się pojawiają ze względu na zmiany prawne. Wtedy trzeba uiścić kolejne płatności za ten sam program lub zakupić jego nowszą wersję.

 

Najlepszy wybór – darmowe fakturowanie online, jeszcze nigdy nie było tak proste!

Jak widać,  programy instalowane na dysku nie są najbardziej odpowiednim wyborem. Z tego tytułu warto wybrać program do faktur online, który działa na każdym komputerze, w każdym miejscu i o każdym czasie. Wystarczy tylko dostęp do Internetu. Tutaj należy zwrócić uwagę na program dostępny na faktury24.pl. Na początku, żeby otrzymać dostęp do programu wystawiającego faktury online24.pl należy się zarejestrować (czyli założyć konto w systemie). Wszystkie te działania są tak proste, że trwają mniej niż 60 sekund, czyli minutę!

Wystarczy zalogować się do systemu i użytkownik posiada dostęp do swojego konta, na które może wchodzić z innego komputera. Posiada tam wszystkie niezbędne dane i archiwum dokumentacji. Warto zdecydować się na

fakturowanie online, ponieważ program jest aktualizowany cały czas, a Przedsiębiorca nie musi martwić się zmianami w prawie, ani ponosić żadnych kosztów.

Po założeniu konta, należy w nim nanieść dane firmy (firma, czyli sprzedawca), które będą widniały teraz na każdej wystawionej fakturze. Po umieszczeniu wszystkich niezbędnych danych można przystąpić do szybkiego wystawienia faktur dla swoich klientów. Podczas korzystania z systemu dostępnego na faktury24.pl, każde działanie jest bardzo uproszczone, by przedsiębiorca jak najszybciej uzyskał fakturę VAT. Wystarczy wpisać dane klienta, produkt, wybrać stawkę VAT, a system sam zajmie się przeliczeniem wartości, uwzględniając wszelkie zobowiązania podatkowe. Wtedy klika się przycisk WYSTAW FAKTURĘ i … już!

 

Czy to wszystko może stać się jeszcze prostsze? Za pomocą jednego kliknięcia:

  • faktura VAT jest wysłana e-mailem do klienta.
  • Drukowana z systemu

 

Faktura jest drukowana dla wszystkich tych osób, którym należy na archiwizacji dokumentacji na bieżąco lub też klient chciałby otrzymać listownie fakturę na adres siedziby firmy. 

 

Fakturowanie online na stronie faktury24.pl

– dla każdego początkującego przedsiębiorcy, szukającego łatwego programu do faktur!

 

Artykuł został przygotowany przez doświadczony zespół firmy faktury24.pl. Biuro rachunkowe wdrażające innowacyjne rozwiązania dla księgowości online.

 

 

fot. mat. sponsora