Data Center – jak może wspomóc rozwój firmy?

Szybki rozwój technologiczny dotknął niemal każdej branży. Wraz z nim zmieniają się nie tylko sposoby funkcjonowania firm, ale również potrzeby klientów. Aby sprostać wszystkim wymaganiom. jakie stawia przez współczesnymi firmami rzeczywistość, warto zastanowić się nad skorzystaniem z oferty usług jednego z data center.
Nie każdy jednak wie, czym dokładnie jest data center i czym różni się o tradycyjnych serwerowni. Sprawdź i dowiedz się szczegółów.

Reklamy

1. Co to jest data center i czym różni się od serwerowni?
2. Jak data center może wesprzeć rozwój Twojej firmy?

Co to jest data center i czym różni się od serwerowni?
Obecnie trudno wyobrazić sobie rzeczywistość bez gromadzenie i przetwarzania dużej ilości danych. To właśnie na tym mechanizmie opiera się działanie wyszukiwarki, bez których współcześnie nie można się obyć. Dane i ich przetwarzanie są również filarem działalności wielu firm.

Warto wiedzieć, że zbierane dane przechowywane są na serwerach. W firmach informatycznych na serwerownie przeznaczone są oddzielne pomieszczenia. Taka sytuacja nie gwarantuje jednak pełnego bezpieczeństwa danych. W przypadku pożaru, włamania czy dostania się serwerów w niepowołane ręce, dane można bezpowrotnie utracić.

Takim sytuacją zapobiegają profesjonalne centra danych. Data center, bo o tym mowa, to miejsce, którego funkcjonalność wykracza znacznie poza same przechowywania serwerów.
Budynki i ich obsługa skoncentrowane są w pełni na ochronie, przetwarzaniu, przechowywaniu i przesyłaniu danych. To dla przedsiębiorstw nie tylko okazja na zabezpieczenie swoich danych, ale również optymalizacje kosztów.

Jak data center może wesprzeć rozwój Twojej firmy?
Data center to dobra alternatywa dla zwykłej serwerowni przede wszystkim ze względu na możliwość optymalizacji kosztów. Obecnie większość centrów danych zapewnia ekologiczne, a przy tym oszczędne systemy zasilania.

W parze z tym idzie natomiast wysoka jakość usług, która zapewnia pełne bezpieczeństwo danych – pełen monitoring, obsługa dostępna 24 godziny na dobę, monitoring zalania czy zapalenia, systemy szybkiego gaszenia czy redukcji tlenu to tylko niektóre z zabezpieczeń stosowanych w centrach danych.

Dodatkowo outsourcing serwerów do profesjonalnych miejsc umożliwia realizacje skomplikowanych działań, a także swobodną rozbudowę bazy danych.

Data Center w Krakowie mieści się w centrum biznesowym, dzięki czemu zapewnia wygodny dostęp wszystkim zainteresowanym. Wyposażone jest również w nowoczesne systemy, zapewniające bezpieczeństwo i oszczędność – badanie jakości energii czy detekcje wodoru.

(tekst i fot. mat. partnera)