28 września 2023

DEN w SP 2 i Gim. 2 w Hrubieszowie

Hrubieszów

Reklamy

We wtorek 14 października 2008 r. od godz. 9.00 jak w wielu szkołach w kraju tak i w Szkole Podstawowej nr 2 oraz Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie uroczyście obchodzono polskie święto – Dzień Edukacji Narodowej.

Uroczystości odbyły się na hali sportowej w/w szkół, udekorowanej przez zespół pod kierunkiem p. Jolanty Dragun. Na trybunach zasiadły dzieci i młodzież oraz rodzice, poniżej na krzesłach nauczyciele aktualnie uczący, nauczyciele – emeryci, obsługa i administracja. Naprzeciwko za stołem dyrekcje obu szkół, przewodniczący Rady Rodziców p. Anna Naja (G 2) i p. Jerzy Tudryn (SP 2), przedstawiciele jednostki wojskowej i straży granicznej w Hrubieszowie.

Reklamy

Było miłe przywitanie wszystkich przez dyrekcję obu szkół p. R. Kowalczuk i p. A. Dąbrowskiego oraz życzenia i kwiaty dla świętujących od przew. Rad Rodziców i honorowych gości.

Został wprowadzony poczet sztandarowy jak zwykle wzorowo przygotowany przez p. J. Hawryluka w składzie: Patrycja Pankiewicz, Martyna Witkowska i Paweł Kicun z gimnazjum oraz Natalia Szymańska, Mariola Kasprzak i Michał Hycaj z podstawówki.

Reklamy

W części artystycznej jako pierwsi wystąpili artyści i tancerki z SP nr 2 a następnie z gimnazjum, przygotowani przez pp. Annę Olejarz, Betę Lichoń – Fabrowską, Annę Sobczak, Marcina Mroza, A. Budzyńską, Annę Pirogowicz i Mariusza Grosia. Były długie i gromkie oklaski.

Sporo nauczycieli otrzymało nagrody za osiągnięcia pedagogiczne,wychowawcze, konkursowe, sportowe, organizacyjne, i tak: Kuratora – p. Anna Kamieniarz, Burmistrza Miasta – p. Anna Pirogowicz i p. Krystyna Rozkal, Dyrektora – p. Beata Drewnik, p. Grzegorz Głowacz, p. Jolanta Zdun, p. Marta Moniuk, p. Jadwiga Stępka, p. Marcin Mróz, p. Ewelina Winiarska, p. Izabela Czerw

Dzieci świętującym wręczyły po kwiatku i czekoladzie, ufundowanych z budżetu Rad Rodziców z obu szkół. Na zakończenie w świetlicy szkolnej można było delektować się smacznym obiadem, słodyczami i owocami.

W końcu, nawet co dobre też musiało się zakończyć, więc wszyscy z uśmiechem i radosnymi buziami powiedzieli sobie do widzenia i rozeszli się do domów lub swoich spraw.

***

Dzień Edukacji Narodowej
Z Wikipedii

Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto obchodzone 14 października, w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu z dnia 14 października 1773.Dzień Edukacji Narodowej zastąpił obchodzony dawniej Dzień Nauczyciela. Dzień ten jest w Polsce świętem wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych. W niektórych szkołach organizowane są uroczyste apele.

Życzenia dla nauczycieli od uczniów
„Niech Wam nie zabraknie nigdy zdrowia, niech szkoła w dom się wspólny zmienia! Praca wychowawcy to praca niełatwa bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa. Kocha ona figle i chętnie się czubi, często stroni od książki, uczyć się nie lubi (ale nie wszyscy). Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić, aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić, który gdy dorośnie, dopiero zrozumie, jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.”

„Ile barw uzbierał motyl i róża dorodna – tyle życzeń szczerozłotych proszę przyjąć od nas.”

„Niech wam życie w pomyślności zawsze raźno płynie, a co smutne i niemiłe niech w pamięci ginie.”

itd.

Opracował – mak

zobacz zdjęcia >>