Depilatory czy golarki? Co najczęściej wybierają panie?

W przekonaniu wielu kobiet piękna skóra to gładka skóra. Dlatego w naszych łazienkach na stałe zagościły golarki i inne narzędzia do skracania włosków na ciele. Wraz z rozwojem technologicznym maszynki jednorazowe zastąpiły golarki elektryczne i depilatory. Zastanawiasz się, które z nich wybrać? W naszym poradniku wyjaśniamy najważniejsze różnice.

 

Golarka – kiedy i dla kogo?

Elektryczna maszynka przeznaczona dla kobiet nie różni się w działaniu za bardzo od modeli, z których korzystają panowie. Mechanizm tnący przesuwa się po skórze, skracając włoski do oczekiwanego poziomu. Sprzęt przeznaczony dla pań jest zazwyczaj nieco mniejszy i bardziej poręczny niż golarki męskie, dzięki czemu można nimi wygodnie manipulować.

Jesteś zdecydowana na wybór golarki? Pamiętaj, że z jej pomocą będziesz golić włoski, a więc skracać je u nasady (depilator laserowy czy tradycyjny usuwa włoski razem ze znajdującymi się w naskórku cebulkami). Dlatego też golarkę polecamy przede wszystkim paniom, które mają delikatną skórę, którą depilatory będą podrażniać. W czyjej ofercie znajduje się golarka? Philips, Braun, Remington – znajdziesz je wśród produktów najpopularniejszych marek.

Depilator laserowy czy tradycyjny – najważniejsze różnice

Jak już wspomnieliśmy, depilator usuwa włoski razem z cebulkami. Oznacza to, że efekt gładkiej skóry utrzymuje się dłużej. Słyszałaś opinie o tym, że używanie depilatora jest bolesne? Urządzenia dostępne na półkach sklepów dzisiaj wyposażone zostały w dodatkowe nakładki, które sprawiają, że usuwanie włosków staje się delikatniejsze. Sprawdź depilatory dostępne w Neo24 i wybierz ten, który będzie najlepszy dla Ciebie.

W naszej ofercie znajdziesz przede wszystkim depilatory klasyczne oraz laserowe. Na czym polega różnicą? Tradycyjny sprzęt działa na sposób mechaniczny – wyrywa włoski razem z cebulkami wyrywając je. Depilacja z ich pomocą może być odczuwalna, dlatego jeśli boisz się dolegliwości, wybierz depilator z nasadką chłodzącą. Schłodzenie skóry bezpośrednio przed usunięciem włoska i cebulki sprawi, że zabieg nie będzie aż tak odczuwalny.

Depilator laserowy korzysta z działania światła. Kiedy urządzenie przesuwa się po skórze, światło osłabia cebulkę włosa, dzięki czemu jego usunięcie jest niemalże nieodczuwalne. Dlatego też modele laserowe polecamy przede wszystkim z Was, które bardzo nie lubią dyskomfortu związanego z depilacją.

Depilacja laserowa – czy każda z nas może ją stosować?

Zastanawiasz się, czy depilator laserowy jest dla Ciebie bezpieczny? Dla stosowania tego typu zabiegów istnieje kilka przeciwwskazać. Należą do nich ciąża i okres karmienia piersią. Depilacja światłem nie powinna być również stosowana na podrażnionej skórze oraz po długiej kąpieli słonecznej lub zastosowaniu samoopalaczy. Depilator laserowy nie powinien być używany również na skórze z wyraźnymi stanami zapalnymi. Używasz kosmetyków o działania uwrażliwiających na słońce? W takim wypadku z korzystania z depilacji laserowej również trzeba na jakiś czas zrezygnować.

 

(tekst i fot. mat. partnera)