Dinozaury w Trójce

Z inicjatywy Szkolnego Klubu Europejskiego „Eurolandia” w Szkole Podstawowej nr 3 zorganizowano wystawę połączoną z konkursami na temat pramieszkańców ziemi – dinozaurów.

Reklamy

Każda klasa IV – VI miała za zadanie wykonać model dinozaura na wystawę, drugim zadaniem było pokolorowanie rysunków i trzecim zadaniem był konkurs wiedzy o dinozaurach. Wszystkie klasy podeszły do tego z pełnym zaangażowaniem i wykonały przepiękne i realistyczne modele, które mogliśmy oglądać przez długi czas. Tylko u nas można było stanąć oko w oko z królem jaszczurów – Tyrannosaurusem Rexem oraz dowiedzieć się ciekawostek o Stegosaurusie lub o dinozaurze z najdłuższą szyją Mamenchisaurusie.

Wystawę tę podziwiali uczniowie wszystkich klas naszej szkoły i również zaproszeni goście z przedszkoli. Cała ta zabawa przybliżyła nam prehistoryczny świat i dostarczyła wiele fajnej zabawy. Po podsumowaniu dwóch pierwszych etapów komisja stwierdziła, że wkład pracy i fantazja wszystkich zasługuje na równą punktację. Dlatego o kolejności miejsc decydował konkurs wiedzy o dinozaurach.


Oto wyniki konkursu wiedzy o dinozaurach:

Klasa IV b 14 punktów,

Klasa Va, VIa, VIb 13 punktów,

Klasa VI c 11 punktów,

Klasa V b 8 punktów,

Klasa IV a 6 punktów.

Komisja stwierdziła, że laureatem konkursu została klasa IV b, a pozostałe uczestniczące klasy otrzymały wyróżnienia.

Uczniowie klas I – III również bawili się z nami robiąc plakaty i uczestnicząc w lekcji o dinozaurach. W piętek 9 maja klasy IIa oraz III a,b,c zostały zaproszone na lekcję poświęconą tematyce wystawy. Uczniowie podczas lekcji mięli możliwość wykazać się wiedzą, umiejętnościami szukania w katalogach oraz spostrzegawczością odpowiadając na pytania dotyczące życia dinozaurów. Za swoje odpowiedzi zostali nagradzani małymi upominkami. Wszystkie klasy miały możliwość wziąć udział w konkursie plastycznym.


Oto nagrodzeni uczniowie:

I miejsce: Kamil Jaroszyński i Oskar Karwat

II miejsce: Greta Szwaczkiewicz i Błażej Ciucki

III miejsce: Michał Kowalczuk i Marianna Soja

Wyróżnienia: Milena Turzyńska, Klaudia Studzińska i Patrycja Korońska.

 

Info: ZSM nr 3