Dlaczego Hrubieszów nie ma umowy z NFZ na świadczenia w zakresie medycyny sportowej?

We wrześniu zaczęły się zajęcia sportowe dla dzieci, przed rozpoczęciem których powinny one przynieść zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w zajęciach sportowych.

Reklamy

 

Rodzicom pozostają prywatne (płatne) wizyty u lekarzy specjalistów w Zamościu, Chełmie czy Tomaszowie Lubelskim.

Przed otrzymaniem zaświadczenia, jest potrzeba wykonania następujących badań: EKG, okulistyczne, laryngologiczne, czasami także neurologicznego. Następnie trzeba ponownie przyjechać z wynikami, które są lekarzowi potrzebne do orzeknięcia o zdolności do uprawiania sportu.

Problem w tym, że zaświadczenie od lekarza sportowego potrzebne jest niezwłocznie: zawody sportowe obozy itp., a cała procedura otrzymania zaświadczenia trwa dosyć długo, w związku z brakiem lekarza na miejscu (w Hrubieszowie).

My rodzice naszych małych sportowców uważamy, że skoro płacimy składki na NFZ, to powinniśmy mieć zapewniony dostęp do bezpłatnej opieki zdrowotnej tu na miejscu.

Powiat hrubieszowski posiada sporo młodzieży uczęszczającej na zajęcia sportowe: piłka nożna, lekka atletyka, podnoszenie ciężarów, unihokej, karate i wiele innych wspaniałych dyscyplin sportowych.

Nasze dzieci muszą jeździć do innych ośrodków zdrowia (Zamość, Chełm, Tomaszowa Lub.). Szkoda, że nie można zatrudnić lekarza sportowego również w Hrubieszowie.

Czy ktoś nam z tym problemem pomoże?

 

Rodzic – Czytelnik lubiehrubie.pl