Dlaczego polacy chętnie biorą pożyczki przez Internet?

W ciągu ostatnich kilku lat coraz więcej spraw załatwia się przez internet. Płacenie rachunków, robienie zakupów czy branie pożyczek w sieci stało się już normą. Szczególnie godne uwagi są pożyczki krótkoterminowe, które dostaje się w ciągu kilku minut, o ile spełnia się odpowiednie wymogi. Bez wychodzenia z domu, marnowania czasu na stanie w kolejkach czy dojazdy do odpowiedniej placówki, załatwia się sprawy, które kiedyś kosztowały sporo wysiłku. Z tego też powodu coraz więcej firm oferujących pożyczki decyduje się wyłącznie na działalność w internecie. Dlaczego Polacy coraz chętniej biorą pożyczki przez internet zamiast osobiście.

Reklamy

 

Rozwój serwisów online

W ciągu ostatniej dekady zamknęło się wiele stacjonarnych placówek firm pożyczkowych. Firmy pożyczkowe przeniosły swoją działalność do internetu. Wynikało to z potrzeby rynku i małego zainteresowania pożyczkami udzielanymi w placówkach. Ponadto technologia rozwija się w bardzo szybkim tempie, co znacznie ułatwia udzielanie pożyczek drogą wirtualną. Pożyczki internetowe to nie tylko znaczne ułatwienie dla klientów, ale również mniejsze koszty dla firmy i możliwość szybszego rozwoju.

Reklamy

Pożyczka bez wychodzenia z domu

W dzisiejszych czasach rzadkością jest Polak, który nie posiada komputera lub innego urządzenia technologicznego takiego jak tablet czy smartfon z dostępem do internetu. W natłoku pracy i zajęć czas na uregulowanie spraw urzędowych czy bankowych znacznie się skraca. Szczególnie dotyczy to osób, które pracują w godzinach otwarcia stacjonarnych placówek bankowych i pożyczkowych. Z oczywistych przyczyn nie mają możliwości na załatwienie swoich interesów. Ratunkiem dla osób zapracowanych oraz pragnących zaoszczędzić czas są internetowe oddziały banków czy firm pożyczkowych. Nie wychodząc z domu załatwisz każdą sprawę za pomocą odpowiedniej strony internetowej i haseł dostępu.

Anonimowość

Zazwyczaj temat pieniędzy budzi mniejsze lub większe kontrowersje. Planowanie budżetu domowego nie jest proste, a czasami decyzja o konieczności wzięcia pożyczki może kosztować sporo nerwów. Dlatego też, wiele osób woli skorzystać z internetu przy załatwianiu spraw pożyczkowych, żeby zachować anonimowość. Co prawda w celu uzyskania pożyczki trzeba udostępnić swoje dokumenty, a co za tym idzie dane personalne, ale komfort wynikający z możliwości przeprowadzenia procesu pożyczkowego w domowym zaciszu jest bezcenny.

Inne powody brania pożyczek przez internet

Warto wiedzieć, że powody sięgania po pożyczki internetowe to nie tylko zaoszczędzony czas, czy większa wygoda. Wielu ludzi jest zmuszonych do wzięcia pożyczki z powodu nieprzewidzianych wydatków. Zalane mieszkanie, zepsuty samochód czy ledwo działająca pralka to tylko niektóre przykłady takich niespodziewanych kosztów. W Polsce duża grupa osób zarabia za mało, żeby pokryć wszystkie konieczne, ale nieprzewidziane wydatki. W takich sytuacjach istnieje możliwość wzięcia kredytu, a w przypadku mniejszych sum pieniędzy – pożyczki. Dobrym rozwiązaniem są pożyczki krótkoterminowe, ponieważ na ich przyznanie nie trzeba długo czekać. Oprócz tego pożyczki to małe kwoty, których spłata to nie kłopot.

Wynagrodzenie z opóźnieniem a pożyczka krótkoterminowa

Według badań na rynku gospodarczym, całkiem dużym problemem dla mnóstwa pracowników jest nie wypłacanie należnych wynagrodzeń w umówionym czasie. Niestety nie istnieje możliwość przesunięcia terminów zapłaty rachunku czy czynszu, co sprawia, że wiele osób i w tym przypadku decyduje się na wzięcie pożyczki krótkoterminowej.

Atrakcyjne oferty pożyczkowe

Oprócz wyżej wspomnianych powodów istnieje szereg innych, przyczyniających się do tego, że Polacy chętniej biorą pożyczki online. Są to chociażby atrakcyjne oferty, których w internecie jest pod dostatkiem. Niskie odsetki, dogodny termin spłaty, czy wciąż pojawiające się promocje to przyczyny, dla których pożyczki biorą nawet ci, którzy niekoniecznie ich potrzebują.

Pożyczka zamiast kredytu

A co robić w sytuacjach, kiedy bank odmawia udzielenia kredytu, a potrzebne są pieniądze? Oczywiście i w tej sytuacji skorzystanie z pożyczki krótkoterminowej to dobre rozwiązanie. Jej wzięcie nie przysparza tyle problemów co kredyt i jest znacznie mniejszym zobowiązaniem.

Sprawdź również: Kapitalni.org

Marzenia i pożyczka

Ostatnim powodem brania pożyczki jest chęć spełniania swoich marzeń. Dla jednych będzie to upragniony wyjazd za granicę, a dla innych zakup nowego sprzętu RTV czy AGD. Spełnianie marzeń jest nieodłącznym i bardzo ważnym elementem ludzkiego życia, dlatego na realizacje swoich marzeń warto przeznaczyć każda kwotę.

Jaką pożyczkę wybrać

Wiadomo już z jakich powodów wielu Polaków z chęcią bierze pożyczki krótkoterminowe, zwłaszcza przez internet. Jeśli i zastanawiasz się nad dołączeniem do grona pożyczkobiorców i nie możesz zdecydować się, która z firm pożyczkowych ma najlepszą ofertę, rozważ pożyczkę w Wonga.

Dlaczego pożyczka w Wonga

Wonga.pl to rzetelna i profesjonalna brytyjska firma pożyczkowa, mająca swoje filie w wielu krajach na całym świecie. Wonga.com to też jeden z największych serwisów pożyczkowych online na całym świecie. Istnieje od 2007 r., a w Polsce funkcjonuje od 2013 r. Firma cieszy się dużą popularnością przede wszystkim z powodu atrakcyjnych ofert zarówno dla nowych, jak i stałych klientów. Pożyczka Wonga to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną w szybkim czasie otrzymać pieniądze bez zbędnych formalności. Co więcej, ta pożyczka krótkoterminowa oparta jest na dobrych warunkach.

Co zrobić, żeby dostać pożyczkę w Wonga

Jak w każdej firmie oferującej pożyczki pozabankowe, tak i w tej, trzeba spełnić pewne wymogi. Jeśli chodzi o dokumenty, to w większości przypadków wystarczy dowód osobisty, aktualne zaświadczenie o zarobkach oraz potwierdzenie wpływów wynagrodzenia na konto za ostatnie trzy miesiące. Pożyczkę mogą otrzymać zarówno osoby pracujące na etat, takie które prowadzą swoją firmę oraz emeryci i renciści. Choć wymagania powodują, że niektórzy rezygnują z ubiegania się o pożyczkę, to jednak warto się o nią postarać, ponieważ oferta jest atrakcyjna.

Ile pieniędzy można jednorazowo pożyczyć

Pożyczka w Wonga dla nowych klientów to maksymalnie 750 złotych na 60 dni. Ale za pierwszą pożyczkę zapłacisz tylko 10 zł. Tak więc pożyczając 750 złotych, zwrócisz jedynie 760 złotych. To tylko jeden z wielu przykładów tego, co oferuje serwis Wonga. Relatywnie niskie koszty pożyczki to z pewnością jeden z największych atutów firmy. Warto jeszcze wspomnieć, że każdy kto pożycza pieniądze w Wonga ma dostęp do interaktywnego systemu rozliczeniowego. Po zalogowaniu się na konto, uzyskujesz wszystkie informacje dotyczące tego, kiedy pożyczka została uruchomiona, jakie są raty, kiedy każda z rat została zaksięgowana. Dodatkowo firma oferuje powiadomienia w formie wiadomości tekstowych przysyłanych na telefon komórkowy, w których pojawiają się przypomnienia o nadchodzących terminach spłaty raty. Podobnie sprawa ma się z mailami. A co w tym wszystkim jest najlepsze? Wszelkie powiadomienia są całkowicie darmowe, dzięki czemu bez problemu monitorujesz cały proces pożyczki.

Pożyczka w Wonga to z pewnością bardzo dobre rozwiązanie dla osób poszukujących niedrogiej, a profesjonalnej pożyczki.

 

fot. mat. sponsora