Dlaczego warto odwiedzić Zator?

Zlokalizowana w Małopolsce miejscowość Zator oferuje wiele interesujących atrakcji. Dlaczego warto ją odwiedzić? Sprawdź teraz!

 

Zator jest położony nad rzeką Skawą, w Kotlinie Oświęcimskiej. Zalicza się do województwa małopolskiego oraz powiatu oświęcimskiego. Odległość pomiędzy Zatorem a Krakowem to około godzina jazdy samochodem. 

Najlepsze parki rozrywki w Polsce

Największą atrakcją w Zatorze są znajdujące się tutaj parki rozrywki, a mianowicie park Energylandia, a także park Zatorland. Pierwszy z nich to największy w Polsce i jeden z największych parków rodzinnych w Europie, który rozpoczął działalność w 2014 roku. To właśnie tam można pojeździć na najwyższych w kraju roller-coasterach i skorzystać z wielu innych atrakcji. Park Zatorland także obejmuje wiele ciekawych zakątków, w tym między innymi Park Ruchomych Dinozaurów, Park Owadów, Park Mitologii czy Park Świętego Mikołaja, który chętnie odwiedzany jest zimą. 

Szukasz noclegu w Zatorze? Sprawdź ofertę: www.radoczapark.pl

Zatorskie Dni Karpia dla miłośników ryb i wędkarstwa

Zator znany jest również jako Stolica Doliny Karpia. Od wieków w otaczających miejscowość stawach hodowano karpie, w tym karpie królewskie. Dzisiaj organizowane są tam Zatorskie Dni Karpia, które przyciągają amatorów wędkarstwa z całego kraju, a także każdego, kto lubi zasmakować w wyśmienitych rybach. 

Atrakcje także w okolicy

Interesujące atrakcje czekają również w okolicznych miejscowościach. Zator położony jest w pobliżu Wadowic – papieskiego miasta, które dzisiaj jest celem wielu pielgrzymek. Można odwiedzić tam Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Także na uwagę zasługuje niedaleki Zamek Lipowiec, który wchodzi w skład Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie. Jest to zamek biskupów krakowskich, który zaliczany jest do Orlich Gniazd. Planujący wyjazd w te okolice powinni także pamiętać o komfortowym noclegu. Doskonałym wyborem będzie wygodny hotel Zator posiada obiekty rekomendowane nawet dla bardzo wymagających gości. Z ofertą noclegową można zapoznać się online.

 

(tekst i fot. mat. partnera)