Dlaczego warto rodzić w hrubieszowskim szpitalu?

Porodówka w szpitalu w Hrubieszowie wyróżnia się niepowtarzalnym kameralnym klimatem. Każda rodząca może liczyć na indywidualną opiekę miłych, życzliwych, a przede wszystkim profesjonalnych położnych.

Reklamy

Alicja Jarosińska, dyrektor SPZOZ w Hrubieszowie:

– Porodówka w szpitalu w Hrubieszowie wyróżnia się niepowtarzalnym kameralnym klimatem. Każda rodząca może liczyć na indywidualną opiekę miłych, życzliwych, a przede wszystkim profesjonalnych położnych. Empatia naszych położnych bierze się stąd, że kiedyś same rodziły dzieci, właśnie tutaj w Hrubieszowie, a teraz na świat przychodzą ich wnuki. Te ich osobiste doświadczenia powodują, że wiedzą jak najlepiej pomóc rodzącej przywitać na świecie swoje dziecko.

Oddział ginekologiczno – położniczy , z nowocześnie wyposażoną salą porodów jest kierowany przez Jarosława Cybulskiego, specjalistę z zakresu ginekologii i położnictwa. Zespół lekarski tworzy jeszcze dwóch specjalistów, a w ostatnim czasie dołączył do tego zespołu dr Włodzimierz Jedliński, specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa, który nie tylko pracuje na oddziale, ale również przyjmuje pacjentki w poradni położniczo- ginekologicznej przy ulicy Mickiewicza.

Reklamy

­

W trakcie porodu pacjentkom może towarzyszyć osoba bliska, gdyż mamy salę do porodów rodzinnych a od pewnego czasu pracujemy nad wprowadzeniem porodów w wodzie. Dokładamy wszelkich starań, aby kobieta rodząca czuła się zaopiekowana nie tylko w czasie porodu, ale również po porodzie Wszyscy pacjenci naszego szpitala wiedzą, że dbamy o odpowiednie wyżywienie, ale szczególną opieką pod względem dietetycznym otaczamy mamy. „Dieta Mamy” zapewnia pięć pełnowartościowych posiłków. Ilość i jakość tych posiłków zasługuje na słowa uznania dla naszej kuchni.

Kobiety po porodzie, a zwłaszcza, te które po raz pierwszy zostały mamami, mają wiele obaw i pytań, dotyczących opieki nad swoim nowo narodzonym dzieckiem. Położne naszego oddziału służą pomocą i radą. Utworzyliśmy stanowisko doradcy laktacyjnego. Funkcję tą powierzyliśmy Agnieszce Główce, położnej z wieloletnim doświadczeniem. Po wyjściu ze szpitala w razie problemów z laktacją zawsze można zadzwonić i prosić o poradę pod numerem telefonu 530 366 736 lub kontakt z oddziałem (84 ) 5353 204 lub mailowo: por.laktacyjna@spzozhrubieszow.pl

Przy SPZOZ funkcjonuje Szkoła Rodzenia. Można tutaj zdobyć praktyczną wiedzę o porodzie i opiece nad dzieckiem, jak również umówić się na spotkanie i obejrzeć nasz oddział, aby przekonać się że jest to odpowiednie miejsce na przywitanie na świecie swojego nowo narodzonego dziecka. Na wizytę kontrolną po porodzie można się umówić się w poradni ginekologiczno – położniczej przy ulicy Mickiewicza. Poradnia ta przyjmuje nie tylko kobiety w okresie ciąży i okołoporodowym, ale również przeprowadzane są tam konsultacje do zabiegów operacyjnych, konsultacje pooperacyjne, profilaktyka, cytologia. Ostatnio poradnia ta została wyposażona w nowoczesny aparat USG do prawidłowego prowadzenia ciąży, jak i również konsultacji ginekologicznych.Artykuł płatny, tekst i fot. mat. partnera


Zobacz też:

Jubileusz 100-lecia urodzin Pana Tadeusza Wesołowskiego [ZDJĘCIA]

Jubileusz 100-lecia urodzin Pana Tadeusza Wesołowskiego [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →