6 grudnia 2023

Dlaczego Yerba Mate podnosi naszą efektywność?

Każdy miłośnik yerba mate docenia zdrowie i pobudzenie, które gwarantuje. Przy regularnym popijaniu naparu z ostrokrzewu paragwajskiego dostrzega się także inny, długofalowy skutek – efektywność w działaniu. Yerba Mate pozwala skuteczniej realizować plany i zamierzenia, a w pracy jest nieocenioną towarzyszką – niezależnie czy pracujemy fizycznie czy umysłowo. Dodatkowo, można urozmaicić yerbowy susz odpowiednimi ziołami, które wzmocnią pożądany efekt. Jeśli potrzebujemy powera, warto mieć yerbę z np. guaraną czy catuabą, a kiedy nasz umysł łaknie większej koncentracji – yerbę z bakopą, miłorzębem japońskim, albo żeń-szeniem.

Reklamy

 

Sekret pracy w rytmie Yerba Mate

Alkaloidy purynowe, które są obecne w Yerba Mate, poprawiają krążenie krwi – także w mózgu. Sprawia to, że procesy myślowe, kojarzeniowe i psychiczne przebiegają znacznie szybciej. Do tego dochodzi ogólne rozluźnienie, które jest skutkiem działania rozkurczowych polifenoli i saponin. Generalnie Yerba Mate łączy w sobie pobudzenie z radosnym relaksem, co sprzyja wykonywaniu nawet żmudnych obowiązków z większa przyjemnością i satysfakcją.

W sferze fizycznej nasze ciało zostaje doładowane pokaźną dawką witamin i minerałów. Ta intensywność, tężyzna tradycyjnie przyrządzonego naparu z ostrokrzewu, wynika właśnie ze stężenia związków czynnych, jakie wypijamy. Organizm początkowo jest „w szoku” tego smaku i mocy, jednak po chwili łaknie więcej. Niestety współczesny człowiek ma spore ubytki mikro- i makroelementów. Yerba Mate uzupełnia te niedobory, wzmacnia nas i zagrzewa do działania.

Reklamy

Natomiast w sferze mentalnej, następuje skok endorfin, dzięki czemu nasz umysł zyskuje jasność oraz klarowność. Skupienie na celu i energia do jego realizacji idą w parze, a każda dolewka wody do Yerba Mate, to chwila wytchnienia od pracy i moment relaksu. Ponownie, w zabieganym społeczeństwie, świecie, gdzie każdy musi „coś robić”, tego typu relaks podczas pracy jest na wagę złota. Wszelkie działania podejmujemy bowiem w określonym celu i warto spojrzeć na każdy dzień z lotu ptaka, nie zatracać się w krążących po głowie myślach, tylko z prostotą i zaufaniem – realizować swe zamierzenia.

Yerba Mate uczy właśnie takiej efektywności. Pomaga każdego dnia rozluźnić się i skoncentrować na tym, co najważniejsze, działać z klarownym umysłem, energią i wewnętrzną rześkością. Tego życzymy wszystkim pijącym Yerba Mate, zapraszając na zakupy do sklepu internetowego Yerba Market pod adresem https://www.yerbamarket.com

 

(tekst i fot. mat. sponsora)