Dni Godności Osoby Niepełnosprawnej

Hrubieszów

Reklamy

27 kwietnia w sali widowiskowej HDK odbył się koncert z okazji obchodów Dni Godności Osoby Niepełnosprawnej.

Obchody rozpoczęły się 25 kwietnia 2010 r. Mszą Świętą w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie o godz. 11.

Reklamy

Dzień drugi był Dniem Otwartym w naszym Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym, w którym można było zobaczyć, jak wygląda praca z dziećmi niepełnosprawnymi oraz uczestniczenia w zajęciach.

We wtorek – 27 kwietnia, w Hrubieszowskim Domu Kultury, odbyło się spotkanie z Nataszą Caban – żeglarką, która samotnie opłynęła świat oraz Mateuszem Bartnikiem – niepełnosprawnym ruchowo gimnazjalistą, członkiem pływackiej Kadry Narodowej Juniorów, którzy opowiadali o swoim życiu i pasjach.

Uroczystość uświetniły występy solistów SOSW, Zespołu „Lechitki”, „Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej”, „Zespołu Iskierki”, „Zespołu Rytm”, „Integracyjnego Zespołu Dancing Club” oraz tancerzy Szkoły Tańca J. M. Myka.

Całą imprezę poprowadziła Anna Dąbrowska – Miazga – dziennikarka Telewizji Lublin.

Obchody zorganizowano w ramach projektu pn. „Aktywna edukacja drogą do samodzielności” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

zobacz zdjęcia »