Dobry monitoring budynków – sprawdź, co powinna zawierać ta usługa

Doświadczone firmy ochroniarskie, które zajmują się monitoringiem budynków od wielu lat, zdążyły wypracować skuteczne metody działania efektywne systemy pracy. Po czym możemy poznać dobry monitoring budynków?

Reklamy

Artykuł sponsorowany

 

Gotowość do interwencji 24 godziny na dobę

To sprawa absolutnie kluczowa. Firma, z której usług korzystamy, powinna posiadać własne centrum alarmowe, gotowe do przyjęcia zgłoszenia w dowolnym momencie.  Zdecydowana większość włamań zdarza się w nocy i w weekendy. Firma ochroniarska nie tylko nie powinna w tym czasie zawieszać działania, ale wręcz desygnować do pracy najlepiej wykwalifikowanych i najbardziej doświadczonych pracowników. Przed zawarciem umowy powinniśmy też ustalić czas oczekiwania na interwencję po wysłaniu zgłoszenia – jeśli będzie on na tyle długi, aby umożliwić potencjalnemu włamywaczowi ucieczkę przed jej przybyciem, albo jeśli okaże się, że na firmę ochroniarską trzeba czekać dłużej niż na policję, wówczas stawia to sens zaangażowania takiej firmy pod znakiem zapytania.

Monitoring budynków – kliknij i dowiedz się więcej w serwisie Konsalnet. 


Możliwość samodzielnego wezwania pomocy

Na rynku zdarzają się firmy ochroniarskie, które interweniują tylko w przypadku aktywacji alarmu, nie umożliwiając swoim klientom samodzielnego wezwania ochrony. W takiej sytuacji nawet, jeśli firma zapewnia najwyższej klasy sprzęt, a jej oferta jest zdecydowanie tańsza niż konkurencji, nie warto korzystać z jej usług. To prawda, że wiele wezwań do interwencji następuje w wyniku fałszywego alarmu, gdy klient zareaguje na wyrost lub błędnie zinterpretuje jakieś zjawisko. Firma ochroniarska ma nam jednak zapewnić nie tylko bezpieczeństwo fizyczne, ale również spokojną głowę, dlatego zawsze powinniśmy mieć możliwość wszczęcia alarmu samodzielnie. Istotne jest też to, że nawet najlepsze i najbardziej niezawodne urządzenia działają schematycznie, więc zawsze może się okazać, że włamywacz będzie sprytniejszy od projektanta systemu alarmowego.


Ochrona również pod nieobecność właścicieli

Wiele skutecznych włamań do budynków ma miejsce, gdy ich właściciele są nieobecni, gdy np. wyjechali na wakacje lub wyszli do pracy. Skuteczny monitoring budynków pod nieobecność właścicieli oznacza nie tylko aktywność systemu alarmowego, ale również sprawdzanie od czasu do czasu obrazu z kamer przez pracownika znajdującego się w centrum alarmowym – przed podpisaniem umowy ustalmy, czy będzie miał do nich zdalny dostęp.


Sprawdzone i zaawansowane technologicznie rozwiązania

System monitoringu budynku powinien być oparty na pracy sprawdzonych i niezawodnych urządzeń. Kamery muszą być niezawodne i przystosowane do pracy w ciemności, a alarmy cechować się dobrze ustawioną czułością i skutecznością jeśli chodzi o odróżnianie zagrożeń rzeczywistych i fałszywych. System powinien też być dostosowany do specyfiki budynku, nie posiadać żadnych luk w zabezpieczeniach i martwych punktów. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z firmy renomowanej i doświadczonej, możemy mieć pewność, że tak właśnie będzie.

 

fot. materiał sponsora