Dobry projekt

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Zakończyła się II edycja projektu „Szkolenie – Praktyka – Zatrudnienie – Rozwój” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt trwał sześć miesięcy i obejmował 10 uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie (młodzież z Zasadniczej Szkoły Zawodowej).

***

Jego głównym celem była aktywizacja zawodowa młodych ludzi. Uczestnicy mieli okazję skorzystać ze wsparcia w różnych dziedzinach wiedzy m. in. języka angielskiego, podstaw informatyki, dodatkowych lekcji wyrównujących z matematyki.

W ramach projektu odbyły się spotkania z psychologiem – p. Justyną Szeląg oraz zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego, które przeprowadzili pracownicy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Chełmie.

W zakończeniu i podsumowaniu projektu wzięli udział zaproszeni goście: Komendant ŚHP w Chełmie – p. Ireneusz Bielecki, wojewódzki koordynator projektu – p. Tomasz Kopyciński, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 – p. Zygmunt Ryszkiewicz, dyrektor Bursy – p. Ewa Gnatowska, wykładowca – p. Joanna Wieczorek – Smerdel oraz wychowawcy ŚHP w Hrubieszowie.

Dziesięcioosobowa grupa uczestników 11 grudnia 2009 roku otrzymała dyplomy poświadczające udział w projekcie, certyfikaty z języka angielskiego i informatyki, a także nagrody za udział w projekcie.

Młodzież wyraziła chęć uczestnictwa w innych projektach, które podwyższają ich kwalifikacje zawodowe, a tym samym zwiększają mobilność na rynku pracy.

***

Opr.: Zespół Szkół nr 1

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009