Dobrze mówią… O Pedagogicznej

Biblioteka to ważne miejsce w życiu każdego studenta. Zwłaszcza jeśli studiuje na wydziale humanistycznym i poszukuje dzieł z literatury staropolskiej.

Reklamy

Pamiętam jak naście lat temu – wracając z Lublina – mogłem w godzinach późnopoppłudniowych zajrzeć do Biblioteki Pedagogicznej w Hrubieszowie, która mieści się przy ulicy Ciesielczuka i wymienić księgi na nowy zestaw. Zawsze można tu było liczyć na miłą i kompetentną pomoc nauczycieli – bibliotekarzy.

Do dziś to się nie zmieniło. Mimo, że biblioteka czynna jest w godzinach 8 – 17 już po godzinie 7.  można tutaj skorzystać z czytelni, internetu czy punktu ksero.

Sympatyczny, życzliwy i energiczny kierownik – p. Elżbieta Bednarek dobrze sprawdza się w tej roli integrując zadowolony zespół pracowników. Na pochwałę zasługują inicjatywy przygotowywane z myślą o czytelnikach i szkołach (konkursy, spotkania autorskie, lekcje biblioteczne itp.).

Jako jeden ze stałych czytelników życzę sobie i jednej z najlepszych bibliotek w regionie, aby była z nami przez kolejne lata, bo nic nie zastąpi książek – tych z fabułą, ale też specjalistycznych, zwłaszcza dla „poszukujących” nauczycieli. Nikt nie zastąpi też pracowników: p. Eli, p.Zosi, p. Agnieszki, p. Oli, p. Asi, p. Teresy, p. Pawła i p. Artura. Wszystkiego dobrego!

 

Opr.: Zadowolony BelFER