Doczepiane włosy syntetyczne a naturalne – podstawowe różnice

Istnieje wiele metod przedłużania włosów, które można dobrać, biorąc pod uwagę kondycję włosów naturalnych, a także efekt, jaki pragniesz uzyskać. Jednakże przy wyborze metody doczepiania, pojawia się kolejne pytanie, a mianowicie; jakie włosy wybrać. Otóż do wyboru są włosy naturalne i syntetyczne. Z całą pewnością najczęstszym wyborem są włosy naturalne, które są także droższe od włosów sztucznych. Jednakże taki rodzaj włosów znacznie lepiej wygląda, o czym warto pamiętać.

Reklamy

Włosy naturalne a syntetyczne – najważniejsze różnice

Przede wszystkim włosy naturalne dużo lepiej się prezentują. Właściwie dobrane, nie różnią się od włosów naturalnych i tworzą wraz z nimi gęstą i długą fryzurę. Włosy syntetyczne z kolei, niestety rzucają się w oczy, ze względu na ich specyficzną poświatę, która wygląda po prostu sztucznie. Co więcej, włosy naturalne są także znacznie bardziej wytrzymałe. Przy właściwej pielęgnacji, z pewnością będą Ci służyć długi czas. Z kolei włosy syntetyczne, nawet przy odpowiednim użytkowaniu, są mniej trwałe niż włosy naturalne.

Włosy naturalne i syntetyczne – które wybrać?

Co więcej, ważną kwestią jest możliwość suszenia, kręcenia, czy prostowania włosów doczepianych. Oczywiście włosy naturalne możemy poddawać działaniu nawet najwyższej temperatury. Z kolei włosy syntetyczne, przy temperaturze powyżej 190 stopni ulegają spaleniu. Aby w pełni dopasować włosy doczepiane do naturalnych, często poddaje się je zabiegowi farbowania. W ten sposób włosy nie odróżniają się od siebie. Włosy syntetyczne nie mogą być malowane. Co najważniejsze włosy syntetyczne nie są odpowiednie do przedłużania włosów na stałe, a jedynie na krótki czas. Do trwałego przedłużania włosów wybierane są włosy naturalne.

Włosy naturalne – jak myć i pielęgnować?

Bez wątpienia włosy naturalne wypadają znacznie lepiej niż włosy syntetyczne. Jednakże do tego, aby świetnie wyglądały przez długi czas, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Przede wszystkim ważną kwestią jest odpowiednie mycie włosów. Na początku włosy należy dokładnie rozczesać za pomocą specjalnej szczotki, następnie umyć je w letniej wodzie. Warto stosować produkty nawilżające, aby włosy wyglądały dobrze przez dłuższy czas. Raz w tygodniu zaleca się zastosowanie maski lub serum. Pamiętaj jednak, aby używając tłustych kosmetyków, omijać spoiwa łączące włosy doczepiane z naturalnymi, gdyż takie działanie może doprowadzić do ich rozklejenia. Przy suszeniu takich włosów, warto używać ręcznika jednorazowego i unikać tarcia włosów. W sklepie Viola znajdziesz doczepiane włosy wysokiej jakości, takie jak; taśmy tape on, a także akcesoria, między innymi płyn do ściągania keratyny z włosów.

Z całą pewnością włosy naturalne to dużo lepszy wybór niż włosy syntetyczne. Prezentują się znacznie lepiej, a także są bardziej wytrzymałe. Co więcej, włosy naturalne dają efekt przedłużanych włosów, które odpowiednio pielęgnowane, nie będą odróżniać się od naturalnych kosmyków. Chociaż włosy naturalne są droższe niż te syntetyczne, warto w nie zainwestować, gdyż efekt jest wyjątkowy.

­

(tekst i fot. mat. partnera)