24 lipca 2024

Dodatkowe ograniczenia związane z pandemią – policjanci ujawnili w Hrubieszowie dwie czynne siłownie

Od dziś obowiązują dodatkowe ograniczenia związane z pandemią. Wiele miejsc takich jak baseny czy siłownie nie powinny być dostępne dla mieszkańców. Policjanci w Hrubieszowie ujawnili dwie czynne siłownie.

Reklamy

W związku nowymi przepisami i dodatkowymi ograniczeniami, policjanci sprawdzali i kontrolowali miejsca i palcówki, które dziś nie powinny być otwarte.

Zgodnie z tzw. narodową kwarantanną, niektóre obiekty handlowe czy sportowe nie powinny świadczyć swoich usług. Zamknięte dla mieszkańców powinny być np. siłownie, baseny czy niektóre sklepy. Nieczynne pozostaną także teatry, kina, muzea, domy kultury, a także dyskoteki, targi i wystawy.

Reklamy

Policjanci sprawdzali dziś, jak przepisy są respektowane przez właścicieli lub zarządców takich obiektów. W Hrubieszowie ujawniono dwie czynne siłownie. W Kraśniku otwarta była jedna. Otwarte sklepy, które nie powinny działać od dziś do 17 stycznia ujawniono m.in. w Chełmie i Krasnymstawie.

W takich sprawach policjanci będą prowadzić postępowania wyjaśniające i w potwierdzonych przypadkach kierować wnioski do sądu.

Reklamy

Wszystkie skontrolowane baseny na terenie naszego województwa były dziś zamknięte. Kontrole będą prowadzone na bieżąco przez policjantów podczas codziennej służby.

***

Przypominamy wprowadzone ograniczenia:

Od 28 listopada w imprezach i spotkaniach organizowanych w domu może uczestniczyć maksymalnie 5 osób – do tego limitu nie wliczamy osoby zapraszającej na imprezę oraz osób, które wspólnie mieszkają lub gospodarują z tą osobą.

Zamknięte są hotele. Korzystać  z nich mogą tylko służby mundurowe, medycy i pracownicy szpitali specjalistycznych. Czynne będą także hotele pracownicze.

W galeriach handlowych mogą być czynne sklepy spożywcze, drogerie, apteki, sklepy z książkami i prasą, sklepy zoologiczne, budowlane, meblowe oraz związane z akcesoriami samochodowymi i usługami telekomunikacyjnymi.

Zamknięte są stoki narciarskie.

Targi, wystawy, kongresy i konferencje mogą odbywać się wyłącznie on-line.

Od 28 listopada, działalność bibliotek jest możliwa przy zachowaniu limitu 1 osoby na 15 mpowierzchni przeznaczonej do udostępniania zbiorów.

Zakaz dotyczy również organizacji wesel.

Zamknięte są siłownie, kluby fitness i aquaparki.

Przez cały okres obowiązywania dodatkowych obostrzeń, dzieci i młodzież do 16 roku życia mogą przemieszczać się tylko z opiekunem.

(źródło: KWP Lublin)


Zobacz też:

Hrubieszów: 15-latka ukradła sztuczne paznokcie

Hrubieszów: 15-latka ukradła sztuczne paznokcie


Mojsławice: Ledwo siedział za kierownicą – miał 3 promile

Mojsławice: Ledwo siedział za kierownicą – miał 3 promile