Dołącz! Międzynarodowy Bieg Sztafetowy Peace Run w Hrubieszowie

W poniedziałek 1.09.2014 r. ok. godz. 16.00 do Hrubieszowa zawitają uczestnicy Międzynarodowego Biegu Sztafetowego zorganizowanym przez międzynarodową organizację Peace Run (Bieg Pokoju). W związku z tym, że w tym czasie na Cmentarzu Wojennym w Hrubieszowie odbędą się uroczystości patriotyczno – religijne w 75. rocznicę napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę niosący Pokój tam zawitają. Burmistrz Miasta p. Tadeusz Garaj i organizatorzy zapraszają wszystkie chętne zdrowe osoby do towarzyszenia biegnącym na dowolnym odcinku. Już jest wiadomo, że dołączą członkowie Unii Hrubieszów, możesz również i Ty!

Reklamy

 

Jest to najdłuższy bieg sztafetowy świata, który odbywa się corocznie na pięciu kontynentach w ponad 100 krajach. W tym roku europejska drużyna biegnie przez wszystkie kraje Europy. Polska część biegu rozpoczęła się na granicy z Rosją (Kaliningrad) i biegnie na Ukrainę.

Ta Międzynarodowa Sztafeta Pokoju ma za cel upowszechnianie kultury fizycznej, promowanie poprzez sport uniwersalnych wartości humanitarnych: przyjaźni, harmonii, tolerancji między jednostkami i między narodami. Bieg ten odbywa się, co 2 lata od 1985 r., w tym regularnie na terenie Polski pod nazwą Peace Run (Bieg Pokoju).

Bieg odbywa się pod hasłem

„Harmonia świata zaczyna się w Tobie, do Ciebie należy pierwszy krok!”

 

Dodatkowy kontakt w sprawie dołączenia do biegu

Urząd Miasta Hrubieszów – Telefon

84 696 25 04  lub 84 696 28 08

Nagrody: Bieg jest niekomercyjny.

 

 

Opracował – mak


Czytaj także:

Program Uroczystości patriotyczno – religijnych w 75 rocznicę napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę