Dołhobyczów nie dał szans

W czwartek, w Hali Sportowej im. B. Malinowskiego w Werbkowicach, odbyły się powiatowe rozgrywki gimnazjady chłopców w piłce siatkowej.

Reklamy

br />Już na początku imprezy okazało się, że Hrubieszów nie przeprowadził wcześniejszych eliminacji miejskich. Do gry zgłosiły się 3 szkoły, a według regulaminu w zawodach mogły wziąć udział jedynie dwie. We wcześniejszych latach eliminacje miejskie odbywały się w hali HOSiR. W tym roku ich nie przeprowadzono. Podobny przypadek miał zresztą miejsce we wtorek podczas gimnazjady dziewcząt w piłce ręcznej.

W meczu eliminacyjnym zmierzyły się drużyny Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 3 i Trójka, wygrywając repasaż, dostała się do rozgrywek.

Po losowaniu zespoły podzielono na dwie grupy, w których zajęły następujące miejsca:

Grupa A
1. Gimnazjum Dołhobyczów
2. Gimnazjum Werbkowice
3. Gimnazjum Trzeszczany

Grupa B
1. Gimnazjum Publiczne przy ZS nr 2 w Hrubieszowie
2. Gimnazjum Strzyżów
3. Gimnazjum nr 3 Hrubieszów

W meczu o 3 miejsce Werbkowice pokonały Strzyżów 2:0, a w finale Dołhobyczów bez większych problemów wygrał ze Staszicem również 2:0.

Trzeba zaznaczyć, że drużyna z Dołhobyczowa w całym turnieju wypadła zdecydowanie najlepiej, a inne zespoły stanowiły dla niej jedynie tło. Widać to było nie tylko po wynikach (oddali zaledwie 1 seta z Werbkowicami), ale przede wszystkim po organizacji gry, technice poszczególnych zawodników i zaangażowaniu.

Życzę im, aby w następnym szczeblu rozgrywek odnieśli również sukces.

Ostateczna kolejność drużyn:
1. Gim. Dołhobyczów
2. Gim. Publiczne przy ZS nr 2 w Hrubieszowie
3. Gim. Werbkowice
4. Gim. Strzyżów
5. Gim. Nr 3 Hrubieszów
6. Gim. Trzeszczany

Wyniki poszczególnych pojedynków na zdjęciach.

zobacz zdjęcia >>