Doradca kredytowy – pomoc przy podejmowaniu ważnych decyzji

Rozwój firmy czy zakup nowego mieszkania to sytuacje w których coraz więcej Polaków decyduje się na zaciągnięcie zobowiązania jakim jest kredyt. Oferty banków są niezwykle dynamiczne w tym zakresie, a poszczególne placówki bankowe prześcigają się w propozycjach, które mają być atrakcyjne dla kredytobiorców, zarówno jeżeli chodzi o kredyty mieszkaniowe, jak i gotówkowe na przykład na zakup wyposażenia do firmy. W jaki sposób odnaleźć się w tym gąszczu możliwości i podjąć najkorzystniejszą pod względem ekonomicznym decyzję odnośnie kredytu? Warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, jakim jest doradca kredytowy.

Reklamy

Artykuł sponsorowany

 

Skondensowana wiedza i warunki dopasowane do konkretnych potrzeb

Doświadczony i dobry doradca kredytowy posiada wiedzę pozwalającą porównać oferty każdego banku, zarówno jeżeli chodzi o kredyt hipoteczny jak i kredyty dla firm. Dzięki spotkaniu z nim nie ma potrzeby analizowania każdej propozycji banku z osobna, czy to przeglądając strony www placówek, czy też odwiedzając te instytucje osobiście. Trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że każdy przedstawiciel banku będzie starał się przedstawić właśnie swoją ofertę w jak najkorzystniejszym świetle. Po kilku takich rozmowach potencjalny klient może mieć zupełnie sprzeczne informacje i odczucia.

Doradca kredytowy przedstawi oferty w obiektywnym świetle, ponieważ jego zadaniem jest pomoc w podjęciu racjonalnej i najlepszej decyzji pod względem finansowym. Zależy mu, by klient, który zdecyduje się na zaciągniecie kredytu poniósł jak najmniejsze koszty oraz by rata miesięczna zobowiązania była dostosowana do jego potrzeb. Pamiętamy, że dobry doradca kredytowy to osoba posiadająca aktualną wiedzę i potrafiąca wyciągnąć z niej wnioski oraz dokonywać takiej analizy, by pomóc swemu klientowi w podjęciu optymalnej decyzji.


Dlaczego niechętnie korzystamy z pomocy doradców?

W naszym kraju nie utarł się jeszcze zwyczaj korzystania z pomocy doradcy kredytowego. Wynika to z faktu, że nie mamy zaufania do tego typu wsparcia. Ponadto oczywiście taka pomoc kosztuje. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, ze chociaż zapłacimy doradcy, możemy uniknąć podjęcia niekorzystniej decyzji dotyczącej kredytu, a w związku z tym zaoszczędzimy o wiele więcej. Warto jednak unikać doradców, którzy od początku przekonują do jednej oferty bankowej, która może być niedostosowana do naszych osobistych potrzeb i warunków. Naprawdę profesjonalne wsparcie jest zupełnie obiektywne i takie powinno pozostać. By uniknąć kontaktu z nierzetelnymi doradcami, najlepiej skorzystać z pomocy osoby rekomendowanej, na przykład przez kogoś znajomego, kto już korzystał z takiego wsparcia. Z pewnością, w miarę upływu czasu także w naszym kraju spopularyzuje się korzystanie z usług doradców kredytowych. Warto zauważyć, że nasi niemieccy sąsiedzi praktycznie nie podejmują żadnych decyzji finansowych bez wsparcia swego doradcy. Skutkuje to sporymi oszczędnościami, mimo, że usługa doradztwa kosztuje.


W czym jeszcze pomoże doradca?

Zanim udamy się do konkretnego banku, doradca pomoże nam także określić nasze możliwości oraz szanse na uzyskanie kredytu w wysokości, jaka nas interesuje. Zbada on naszą zdolność kredytową oraz określi, w jakim banku będziemy mieć największe szanse, że kredyt zostanie nam przyznany. Dzięki temu możemy na spokojnie udać się po takiej poradzie prosto do placówki, w której będziemy ubiegać się o korzystny pod względem ekonomicznym kredyt na nowe mieszkanie czy też na wyposażenie i rozwój firmy lub na jakiś zupełnie inny cel, który nam przyświeca.

Artykuł poleca Doradca Kredytowy www.malyga-poznan.pl

 

 

fot. mat. sponsora