Doradztwo podatkowe dla osób prywatnych

Firmy księgowe kojarzą się najczęściej z prowadzeniem własnej działalności, w ramach której niezbędne stają się finansowe formalności. Jak się jednak okazuje, doradztwo podatkowe, oferowane przez wspomniane firmy, adresowane jest również do osób prywatnych. O celowości podobnego rozwiązania wobec osób prywatnych i jego korzyściach – w dalszej części artykułu.

Reklamy

 

Księgowość dla każdego – podstawowy zakres usług

Każda osoba, uzyskująca dochody finansowe, zobowiązana jest rozliczyć je każdego roku. Dokonanie tego staje się możliwe za pośrednictwem odpowiednich formularzy PIT – wypełnianie ich niejednokrotnie wiąże się ze sporym stresem i niepewnością, odnoszącą się do poprawności i rzetelności podanych informacji. Wobec konieczności terminowego i wiarygodnego rozliczania PIT, trafną propozycją okazuje się skorzystanie z usług specjalistów od księgowości.

W ofercie firm księgowo-finansowych można odnaleźć usługi, adresowane do osób prywatnych – najczęściej jest to wsparcie w zakresie rozliczania wspomnianych PIT-ów, jak również pomoc w uzyskaniu zwrotów podatkowych za określone produkty, zakupione z własnych środków finansowych.

Warto wspomnieć, że firmy księgowe oferują także usługi dla osób zamierzających otworzyć własną działalność gospodarczą oraz starających się o dotacje i kredyty. Sporządzając rzetelny bilans zysków oraz strat, z pewnością przyczyniają się do korzystnej decyzji otrzymanej z urzędu lub banku.

Czy warto korzystać z doradztwa podatkowego?

Będąc osobą prywatną i otrzymując dochody finansowe zaliczające się do kwot opodatkowanych, bezwzględne należy rozliczyć PIT. Procedura ta może okazać się skomplikowana, zwłaszcza wobec osób, których dochody pochodzą z różnych źródeł i uzyskiwane są w oparciu o rozmaite umowy. Również dochody zagraniczne podlegają opodatkowaniu, stąd konieczność uwzględnienia ich w rocznym zeznaniu podatkowym.

Bez wątpienia nie trudno jest pogubić się w gąszczu formalności i formularzy, które należy wypełnić. Z pomocą przychodzą wspomniane firmy księgowe, które zatrudniają specjalistów od rozliczeń podatkowych. Dzięki temu każda osoba ma sposobność dokonania rozliczenia w bezproblemowy, szybki oraz skuteczny sposób, zachowując wysoki poziom rzetelności i wiarygodności.

Powierzenie fachowcom formalności podatkowych zwalnia osobę prywatną z konieczności samodzielnego angażowania się w wypełnianie formularzy PIT. Przyczynia się to do zachowania spokoju oraz komfortu, wynikającego ze świadomości poprawnie wypełnionych i terminowo złożonych deklaracji podatkowych.

Czy usługi podatkowe są drogie?

Może się wydawać, że skorzystanie z oferty firm księgowych znacznie nadszarpnie domowy budżet – z pewnością bowiem, specjalistom od podatków trzeba zapłacić za wykonaną usługę. Okazuje się jednak, że koszty rozliczenia PIT-a nie są nadmiernie wysokie, a wspomniane powyżej korzyści płynące z rzetelności wypełnionych formularzy wydają się bezcenne. Warto wobec tego rozważyć propozycję, jaką są firmy księgowo-finansowe, rozliczające z podatku osoby prywatne.

Konsultacja: Sobczak KBR – usługi księgowe i rachunkowe

 

fot. mat. sponsora