Dostawa wody do domu – praktyczne i zdrowe rozwiązanie

Jesteśmy już przyzwyczajeni do widoku dystrybutorów do wody w miejscach publicznych, biurach i firmach. Coraz częściej jednak pojawia się myśl, że dobrym pomysłem byłaby także dostawa wody do domu. Jakie są możliwości i jakie zalety ma takie rozwiązanie?

Reklamy

Artykuł sponsorowany

 

Nie ma oczywiście wątpliwości, że wodę pić trzeba, w dodatku w naprawdę dużej ilości. Zalecenia lekarzy i dietetyków mówią o co najmniej dwóch litrach wody dziennie, jednak przy nieco intensywniejszym trybie życia lub podczas diety – zarówno zdrowotnej jak i odchudzającej – zapotrzebowanie na wodę zdecydowanie się zwiększa. Dlaczego zatem nie zapewnić sobie w domu równie funkcjonalnego rozwiązania jak w pracy – stałego dostępu do wody dobrej jakości? No właśnie – i jak to naprawdę z tą jakością jest?


Nie każda woda jest naprawdę zdrowa!

Od wody zależy nasze zdrowie, kondycja fizyczna i samopoczucie. Woda nie tylko odżywia nasze ciało, ale pomaga zachować także prężny umysł i poprawić koncentracje i pamięć. Warto zatem zadbać, by spożywana codziennie woda była naprawdę dobrej jakości. Niektórym wydaje się, że woda to woda – jeśli jest czysta i smaczna z pewnością nadaje się do spożycia. Można kierować się oczywiście takimi zasadami, pamiętać jednak trzeba, że woda wyglądająca na czystą nie zawsze jest taka w istocie. Skład wody także bywa różny, a zawarte w niej substancje wcale nie muszą służyć zdrowiu.

Dostawa wody do domu to gwarancja otrzymywania jakościowej wody, polecanej do picia przez specjalistów. Woda w dystrybutorach jest bowiem nisko zmineralizowana, a taką właśnie zalecają lekarze czy dietetycy. Przypomnijmy zatem, jakie są zalety tego typu wody. Przede wszystkim nie zaburza ona gospodarki chemicznej organizmu, gdyż nie przeciąży go nadmiarem określonych składników mineralnych. Woda butelkowana często chwalona jest ze względu na wysoki stopień zmineralizowania. Jest to cecha korzystna wtedy, gdy pijemy tego typu wodę z umiarem, najlepiej według szczegółowych zaleceń lekarza lub dietetyka. Nie będziemy jednak używać tej wody do codziennego gotowania lub robienia kawy czy herbaty, charakteryzuje się ona bowiem często specyficznym smakiem lub zapachem, który zdecydowanie niekorzystnie wpływać może na smak przygotowywanych na jej bazie potraw i napojów.

Woda do domu powinna zatem być pozbawiona tego typu cech, a taka właśnie jest klasyczna woda z baniaka. Nie trzeba martwić się o nadmierne jej spożycie, nie przysporzy także kłopotów w kuchni. Doskonale nadaje się też do picie przez dzieci – młode organizmy niekoniecznie muszą zaprzyjaźnić się z mineralną wodą z butelki, czasem może ona także być przykra w smaku. Woda z dystrybutora pozostaje neutralna w smaku i na pewno nie zaszkodzi dzieciom.


Jak dobrze wybrać domowy dystrybutor wody?

Wystarczy przyjrzeć się ofertom dostawy wody do domu, żeby dopasować opcję najlepiej odpowiadającą rodzinnym potrzebom. Liczy się bowiem nie tylko ilość dostarczanej miesięcznie wody, ale także sam dystrybutor. Możemy go wybrać ze względu na funkcjonalność, dostępną w domu przestrzeń czy cenę. Wszystko można dość swobodnie dopasować do swoich wymagań. Można skupić się na samym baniaku z wodą, wyposażonym wyłącznie w pompkę lub kran, można też zdecydować się na dystrybutor z wodą, który podgrzeje wodę i utrzyma jej temperaturę. To także bardzo dobre rozwiązanie, eliminujące czas spędzany przy czajniku. Ponieważ rodzinny budżet potrafi być dość ciasny, warto przyjrzeć się cennikowi, który pomoże policzyć oszczędność dokonywaną dzięki dostawie wody do domu. Woda z baniaka jest tańsza niż podobna jej ilość wody butelkowanej, ma natomiast zalety, jakich nie posiada – pozornie tylko darmowa – woda z kranu. W cenie zawiera się też stałą jakość, a to niebagatelna zaleta.  

Pilnując budżetu warto przed zamówieniem sprawdzić dokładnie warunki umowy i dokładnie zapoznać się ze specyfiką zamawiania wody w dostawie, sprawdzając jednocześnie wszystkie dostępne opcje. Można to zrobić na stronach internetowych wybranego dostawcy wody – https://getfresh.pl/jak-to-dziala.

Do stałego dostępu do wody dobrej jakości można bardzo szybko się przyzwyczaić. Efekty spożywania wody nie tylko smacznej, ale także zdrowej, można bardzo szybko zauważyć. Dzięki temu, że woda jest dostępna w każdej chwili, łatwiej wyrobić sobie zdrowy nawyk picia wody w odpowiedniej ilości. Niekłopotliwość przestrzegania dietetycznych zasad na pewno pomoże w utrzymaniu zdrowej diety, a dzięki temu w zachowaniu kondycji i zdrowia przez każdego członka rodziny.

 

fot. materiał sponsora