Dożynki Powiatowo – Miejskie w Hrubieszowie

6 września 2020 r. w Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie odbyły się Dożynki Powiatowo – Miejskie.

Reklamy

Pierwsza taka uroczystość w Hrubieszowie została zorganizowana przez Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej, Starostę Powiatu Hrubieszowskiego, Burmistrza Miasta Hrubieszów i Rodzinne Ogrody Działkowe Hrubieszów.

Uroczystą Mszę Św. odpustową celebrował Biskup Mariusz Leszczyński.

Na początku uroczystości starostwie dożynek Pani Agnieszka Bachusz i Pan Andrzej Chwedczuk zanieśli przed ołtarz dary w postaci chleba i kwiatów oraz odczytali przemówienia dziękczynne za tegoroczne zbiory.

Dary ołtarza przyniosły Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska i Starosta Powiatu Hrubieszowskiego Aneta Karpiuk oraz kandydaci do bierzmowania, przedstawiciele ROD Hrubieszów i mieszkańcy Hrubieszowa.

Na koniec mszy przemówienia wygłosiły Burmistrz Marta Majewska i Starosta Aneta Karpiuk.

Tradycją dożynek jest zawsze konkurs na najpiękniejszy wieniec. W tym roku komisja w składzie Bartłomiej Bartecki, Barbara Smal i Marcin Zając postanowili nagrodzić I miejscem Gminę Uchanie KGW Miedniki, II miejscem Gminę Horodło KGW Hrebenne, III miejscem Gminę Mircze KGW Modryniec Wschodni.

Przyznano również odznaczenia Ministra Rolnictwa, które powędrowały do: Stanisława Słomianego, Wiesława Pacaja, Jana Magnuszewskiego, Rafała Weremija, Macieja Potockiego, Waldemara Wydachiewicza i Sławomira Mikity.

Na koniec uroczystości Burmistrz Marta Majewska wręczyła bony dla ogrodów działkowych Wąskotorowiec i Staszic za wygraną w konkursie na najpiękniejszy ogród działkowy.


tekst: UM Hrubieszów, fot. Fotografia Marek Ryś