dr Leszek Gardyński z Politechniki Lubelskiej przybliża imprezę Trial4x4 2014

W dniu 26 X 2014 odbyła się już XII edycja imprezy TRIAL 4×4 Politechnika Lubelska, która zawsze cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród kibiców i samych rywalizujących. Efektowne przejazdy w trudnym terenie i umiejętności kierowców wzbudzają wielki entuzjazm wśród bezpośrednich widzów, jak i przeglądających zdjęcia.

Reklamy

 

Pytam Hrubieszowianina z urodzenia dr Leszka Gardyńskiego, adiunkta na Politechnice Lubelskiej, działacza Automobilklubu Lubelskiego –

 

mak – Panie doktorze, jak się udał XII RIAL 4×4?

 

XII TRIAL 4×4 POLITECHNIKA LUBELSKA

W dniu 26 X 2014 odbyła się kolejna XII edycja imprezy TRIAL 4×4 Politechnika Lubelska. Tym razem najdalej od Politechniki, bo aż w wyrobiskach kopalni piasku w miejscowości Kłoda koło Kurowa. Impreza była poświęcona pamięci zmarłego w tym roku nagle, jej wielokrotnego uczestnika i zwycięzcy; Sylwestra Głosa. Impreza została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublina, a także Wójta Gminy Kurów, który do jej zabezpieczenia wydelegował strażaków z OSP Kłoda. Miasto ufundowało puchary.

Organizatorami imprezy oprócz kół naukowych Inżynierii Materiałowej i Samochodziarzy był Automobilklub Lubelski oraz grupa zapaleńców z okolic Kurowa; głównie w osobach Kamila Jasiochy i Grzegorza Jaszczewskiego. Prywatny teren udostępniła nam firma ZBWiK Markuszów, należąca do pana Marka Zadury.

W tym roku dysponowaliśmy sporym areałem. Program został rozszerzony o dodatkowy odcinek specjalny o długości ponad 1700m oraz specjalną, oddzielnie punktowaną część ekstremalną dla chętnych. Część ta była dość mokra, woda sięgała miejscami szyb pojazdów. Przystąpiło do niej tylko dziewięciu śmiałków, a pokonało czterech.

Ogółem wystartowały 22 załogi. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Tomasz Wójtowicz z Marcinem Winiarczukiem w efektownym pojeździe wykonanym od podstaw.

Mimo oddalenia, na miejsce dotarło sporo kibiców w tym z Politechniki. Impreza zakończyła się przy ognisku rozdaniem dyplomów, pucharów i nagród od firmy Mudmaster z Markuszowa.

Pozdrawiam czytelników LubieHrubie – Leszek Gardyński

 


Opracował – mak

Fotografie:

Leszek Gardyński,

Joanna Rymarz,

Rafał Wrona