Dron w działaniach hrubieszowskich policjantów [ZDJĘCIA]

Hrubieszowscy policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu wykorzystując przy tym po raz kolejny policyjnego drona. Większość kierujących wyprzedza inne pojazdy w miejscu niedozwolonym i używa telefonu komórkowego podczas jazdy.

Reklamy

Dzisiaj hrubieszowscy policjanci dbając o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu, prowadzą działania z wykorzystaniem policyjnego drona. Przy pomocy tego urządzenia ujawniają i zatrzymują kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Najczęściej popełniane wykroczenia to wyprzedzanie innych pojazdów w miejscach, gdzie jest to niedozwolone, rozmowa podczas jazdy przez telefon komórkowy oraz inne wykroczenia w ruchu drogowym.

Niektórzy z kierujących są bardzo zdziwieni w momencie zatrzymania ich przez patrol policji, gdyż są przekonani, że nikt nie zauważył popełnianych przez nich przewinień.

– Policjanci apelują do wszystkich kierowców o bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zapowiadają kolejne takie kontrole z powietrza. Miejmy świadomość, że popełnianie wykroczeń na drodze może mieć tragiczne skutki. W trosce o nasze bezpieczeństwo stosujmy się do przepisów ruchu drogowego – apeluje i przestrzega aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

­

­

­

(info i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak, Policja Lubelska)


Zobacz też:

Hrubieszowianka, jako druga Polka – dokonała trawersu Grenlandii! [ZDJĘCIA]

Hrubieszowianka, jako druga Polka – dokonała trawersu Grenlandii! [ZDJĘCIA]