Druk katalogów – jaką drukarnię wybrać?

Druk katalogów – jaką drukarnię wybrać?

Drukowanie katalogów i ulotek jest ważnym elementem w promocji firmy. W przypadku tego typu materiałów dużą rolę odgrywa jakość wykonania. Należy więc korzystać z usług dobrej drukarni, która oferuje profesjonalne usługi dla przedsiębiorstw. Po czym jednak można ją rozpoznać? Oferta na rynku jest bardzo duża, a praktycznie każdy chciałby od razu trafić na tę odpowiednią. Jaką drukarnie należy więc wybrać? W artykule przedstawiamy odpowiedzi na te i inne pytania związane z drukiem katalogów.

Reklamy

Promocja firmy to nie tylko konkretne kampanie reklamowe, widoczne z daleka billboardy czy działalność w Internecie. Ważną rolę odgrywają też różnego rodzaju materiały drukowane, które klient może wziąć do ręki – kalendarze reklamowe, ulotki i katalogi firmowe. Należy więc odpowiednio wykorzystać ich moc!

Dlaczego druk katalogów jest ważny dla każdej firmy?

Każda metoda dotarcia do klienta i przekonania go do skorzystania z usług firmy jest dobra. Odpowiednio wykonany druk katalogów czy ulotek jest więc niezwykle ważny. W obecnych czasach wszyscy dostrzegają nawet pozornie nieistotne szczegóły. Specjaliści od marketingu potwierdzają, że duży wpływ na klientów mają kolory i ich intensywność. Estetyka wykonania jest więc ważnym aspektem, ale nie jedynym. Osoby trzymające w ręku ulotkę lub katalog zwracają uwagę na jakość papieru, jego ciężar, odcień, a także to, czy jest szorstki, czy śliski w dotyku. Elementy te wpływają na to, z czym kojarzona jest dana firma, dlatego warto postawić na profesjonalną drukarnię.

Reklamy

Dobra drukarnia katalogów firmowych, czyli jaka?

Oczywiście w przypadku drukarni katalogów firmowych najważniejszą kwestią jest jakość wykonywanych usług, ale to nie jedyne rzeczy, którymi powinna się ona wyróżniać. Do najważniejszych cech zaliczyć należy również:

  • szeroką ofertę  (m.in. różne materiały poligraficzne i usługi – druk i profesjonalna oprawa),
  • szybki czas wykonywania zamówień,
  • szeroki obszar prowadzenia działalności (dobrze, gdy z usług korzystać można zdalnie),
  • uprzejma obsługa, spełniająca indywidualne oczekiwania klientów.

Drukowanie katalogów – jakie materiały dla firm oferują drukarnie?

W drukarniach wykonać można wiele niezbędnych dla firm materiałów. Oferują one usługi, takie jak: druk instrukcji obsługi lub montażu, drukowanie ulotek, kalendarzy reklamowych, katalogów itp. W przypadku tych ostatnich możliwe jest kilka sposobów oprawy. W zależności od metody, drukarnie wykonują katalogi szyte (mają zwykle maksymalną objętość 64 stron i są zszyte metalową zszywką) i klejone (mogą mieć więcej stron, są zespolone z blokiem przy użyciu kleju). W ofercie napotkać można także na katalogi szyto-klejone, czyli trwalszą wersję katalogów klejonych – są wzmocnione nićmi, którymi dodatkowo przeszyty został blok.

Jaką drukarnię do druku katalogów wybrać?

Poszukując drukarni, należy zwrócić uwagę na wspomniane wyżej aspekty. Warta polecenia z pewnością jest drukarnia we Wrocławiu, z której korzystać można także w innych miastach, ponieważ przyjmuje zamówienia online i wysyła materiały pod wskazany adres.


tekst i fot. mat. partnera