Dużo Hrubieszowa w nowym Skafandrze

Na łamach najnowszego „Skafandra” znajdziemy kilka „hrubieszowskich” tematów. Jednym z bohaterów aktualnego numeru jest Jakub Kamieniarz, który jest członkiem Związku Strzeleckiego „Strzelec”, Jednostka 2020 Hrubieszów. W obszernym reportażu poświęconym młodemu „strzelcowi” przeczytamy o jego początkach w tej jednostce, czym ona się zajmuje i jakie są atuty przynależenia do organizacji proobronnych.

Reklamy

 

Kolejni młodzi zdolni ludzie, których dostrzega „Skafander”, to uczniowie hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 1. Szymon Śleboda, Maciej Poninkiewicz, Sebastian Terebus oraz Patryk Hołdaś zaprojektowali i skonstruowali maszynę do młócenia fasoli. Młodzi mechanicy mają czym się chlubić, bowiem ich urządzenia nie można jeszcze kupić w żadnym zakładzie.

W muzycznym cyklu „Schodzimy do garażu” autor Dominik Kleszko prezentuje młode kapele z Hrubieszowa. Dowiemy się nieco więcej o zespołach: Vis Maior, De Jebs oraz Naydis. Jak zapewnił nas redaktor naczelny, w jednym z kolejnych numerów planowany jest jeszcze nieco obszerniejszy tekst o zespole Vis Maior.

Ponadto w „Skafandrze” przeczytamy między innymi o akcjach charytatywnych, dzięki którym można pomóc młodym dziewczynom. Jedna z nich ma zaledwie 16 lat i zachorowała na białaczkę. Druga ma 24 lata i ma nowotwór mózgu. Warto zatrzymać się dłużej na stronie 11 aktualnego wydania.

W gazecie znajdziemy też m.in. tematy walentynkowe, sportowe, studenckie. Czytelników powinien zaciekawić wywiad z Małgorzatą Okulicz, która na co dzień mieszka i pracuje w odległym Peru w Ameryce Płd. Wnikliwi dowiedzą się także, w jaki sposób można wzbogacić się o 1000 zł.

Zachęcamy do lektury!

 

Skafander nr 2 (80) do pobrania:

http://www.gg.pl/dysk/gDkNkeAgPA6rgTkNkeAgIDw/Skafander%20nr%2002%20(80).pdf