28 kwietnia 2024

Dwa medale Józefa Wąsiela na Mistrzostwach Polski Masters [ZDJĘCIA]

W dniach 13 – 14.05.2023 r. w Toruniu odbyły się Mistrzostw Polski Masters w lekkoatletycznych rzutach nietypowych. Tradycyjnie, do tego typu zawodów przystąpił multimedalista zawodów światowych i krajowych Józef Wąsiel z Mircza, jak i zawodnik MKS Unii Hrubieszów, dodając do swojej bogatej kolekcji dwa kolejne medale w kategorii wiekowej M75.

Józef Wąsiel:

– Startowałem w trzech konkurencjach, ale wiedziałem, że w dwóch z nich będzie mi ciężko, ponieważ w tym roku doszedł do mojej kategorii wiekowej kolega z Lublina ~ Leszek Bobrzyk ~ rok młodszy, wielokrotny mistrz świata i Europy w rzucie dyskiem.

Pierwszą konkurencją był singbal, czyli piłka na pasku. Pierwszy raz w tym roku zdarzyło mi się do niej przystąpić, zaryzykowałem i zająłem IV miejsce.

Kolejny był rzut dyskiem antycznym 2,5 kg. Wygrał Leszek Bobrzyk z wynikiem 21,36 a ja z wynikiem 20,24 zdobyłem srebro.

Najcięższa i najbardziej emocjonująca była moja trzecia konkurencja ~ rzuty kulami sposobem dyskowym 2 ~ 2,5 ~ 3 kg, po 3 rzuty każdy. Do ostatniej serii Leszek prowadził z przewagą 101 cm. W ostatniej kolejce rzutów rzuciłem o 154 cm dalej od niego, dzięki czemu wygrałem całą konkurencję i zdobyłem złoto.

Podsumowując, uważam ten wyjazd za udany i zaczynam przygotowania do kolejnych startów, które odbędą się w sierpniu br. Będą to Mistrzostwa Polski LA oraz Mistrzostwa Świata w rzutach nietypowych.

Pozdrawiam wszystkich miłośników sportu.