23 kwietnia 2024

Dwa medale Józefa Wąsiela z Mircza

Spała

W sobotę, 13 marca 2010 r. w Spale odbyły się XIX Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce, doskonale w nich spisał się niezawodny Józef Wąsiel z Mircza zdobywając dwa medale – srebrny w pchnięciu kulą i brązowy w rzucie ciężarkiem.

5 Olejniczak Kazimierz Poznań 14.61

Dotychczas Józef Wąsiel na Mistrzostwach Polski Weteranów wywalczył 9 medali w tym 6 w hali:

W ubiegłym roku

Józef Wąsiel reprezentował Polskę podczas Halowych Mistrzostw Europy Weteranów w LA rozgrywanych w dniach 25 – 29 marca 2009 r. w Ancony we Włoszech, wywalczył tam znakomite 4 miejsce w pchnięciu kulą 5 kg, wynikiem 12.51 m.

Józef Wąsiel

„Tym razem, wspólnie z synem Sylwkiem jako kierowca i mój opiekun, na zawody udałem się dzień wcześniej, więc byłem wypoczęty. Jestem zadowolony z występu, ponieważ zdobyłem srebrny medal w kuli, a w ubiegłym roku był brąz. Ponadto poprawiłem swój wynik, pomimo, że przybył rok życia. Pomimo przybywania lat będę się starał aby pokonać 13 metrów, tak się składa, że w mojej kategorii występuje zawodnik, który na razie przerasta nasze możliwości aby go pokonać. Teraz zabieram się do dalszych treningów ponieważ w lecie czekają mnie dwa bardzo ważne starty, a mianowicie w czerwcu mistrzostwa Polski na stadionie w Toruniu oraz w lipcu Mistrzostwa Europy na Węgrzech i nie chciałbym tam być tylko statystą. A tak normalnie na co dzień praca, która pozwala mi m.in. zgromadzić środki finansowe, aby przygotować się i uczestniczyć w tych mistrzowskich zawodach”.

***

Na zdjęciu – Józef Wąsiel z Mircza zdobył 8 i 9 medal podczas ostatnich Mistrzostw Polski Weteranów w rzutach la.