Dwóch sprawców rozboju zatrzymanych

HrubieszówNieledew – Hrubieszów

Reklamy

Do zdarzenia doszło 28 listopada 2009 r. około godz. 22.00 w miejscowości Nieledew. Jarosław S. lat 44 zam. gm. Trzeszczany zawiadomił, że jego syn Tomasz, lat 16, kiedy wracał pieszo do domu, został bez powodu zaatakowany przez dwóch nieznanych mu młodych mężczyzn.

***

Następnie jeden z tych sprawców przewrócił go na ziemię i obydwaj zażądali, aby wydał on im swój telefon komórkowy i pieniądze. Kiedy nie chciał tego uczynić, wówczas sprawcy zaczęli go bić pięściami po całym ciele oraz kilkakrotnie kopali go. Następnie jeden ze sprawców sprawdził powierzchownie zawartość kieszeni pokrzywdzonego, wyczuwając tam telefon komórkowy i ponownie zażądał, aby chłopak oddał im telefon. Pokrzywdzony w obawie, że znów będzie bity, sam wyjął telefon komórkowy wartości 400 zł. i oddał go sprawcom.

W dniu wczorajszym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie, po realizowanych wnikliwie czynnościach w tej sprawie ustalili i zatrzymali sprawców tego brutalnego przestępstwa: Mateusza S. lat 19 i Kamila S. lat 16 – obaj zamieszkali gmina Werbkowice.

W związku z prowadzonym w tej sprawie śledztwem zostaną im przedstawione zarzuty za które grozi do 12 lat pozbawienia wolności. O tym, czy młodszy z nich będzie odpowiadał za przestępstwo, jak osoba dorosła, zadecyduje sąd.

Oficer Prasowy KPP w Hrubieszowie
w/z asp. Jarosław Karkuszewski

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2010