Dwójka: Bal Wszystkich Świętych

22 listopada w Zespole Szkół Miejskich nr 2 (Dwójka) odbył się Pierwszy Bal Wszystkich Świętych.

Reklamy

 

Impreza została zorganizowana przez Katarzynę Szczepańską i Katarzynę Bańkowską.

Na dwóch godzinach lekcyjnych uczniowie z klas młodszych i starszych nie tylko świetnie bawili się biorąc udział w tańcach i śpiewie o wszystkich świętych ale też mogli wziąć udział w Konkursie na Najciekawszy Strój Świętego, a także wykazali się wiadomościami o świętych, których reprezentowali podczas balu.

Wśród klas 4-6 Konkurs wygrała Amelia Pawluk z kl. 5B, która reprezentowała Świętą Małgorzatę, II miejsce zajęły: Wiktoria Fila z kl. 4b, która pięknie reprezentowała Karolinę Kózkównę oraz Milena Szumiata z kl. 4b jako Maryja, a III miejsce zajęła Magdalena Mieczałowska z kl. 4b jako Maria Magdalena.

Wśród klas 0-3 Konkurs zostanie rozstrzygnięty w późniejszym czasie, ale na uwagę zasługują Kacper Skiba z kl. 3A i Cyprian Piłat z kl. 2B, którzy byli przebrani za Świętego Mikołaja, a także wielu Świętych i aniołów m.in.: św. Franciszek, św. Anna, Najświętsza Maryja i Jezus, św. Antoni Padewski, bł. Siostra Teresa z Kalkuty, św. Krzysztof, św. Mateusz ewangelista oraz wielkie grono aniołków.

Wszyscy otrzymali pamiątkowe obrazki z wizerunkami różnych Świętych a laureaci konkursu – nagrody. Wszystkim gratulujemy, a za piękne stroje i zaangażowanie w przygotowanie strojów dziękujemy rodzicom.


Zdjęcia >>

 

Tekst: Katarzyna Szczepańska
Foto: Dominika Orłowska, Katarzyna Beń