Dwójka: Dbamy o bociany

W trosce o życie i zdrowie bociana białego po raz kolejny uczniowie z hrubieszowskiej Dwójki włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Zbieramy sznurki – ratujemy bociany”.

Reklamy

 

Dzieci zaprosiły wszystkich uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły do udziału w ogólnopolskiej akcji. W ten sposób uratowaliśmy niejedno bocianie pisklę. Zebrane sznurki zostały zmierzone i okazało się, że w tym roku uczniowie naszej szkoły zebrali 223 m 34 cm plastikowego sznurka.

Został również rozstrzygnięty konkurs na najdłuższy sznurek ratujący życie bocianów.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – klasa 1B SP

II miejsce – klasa 3C SP

III miejsce – klasa 3D SP

31 maja obchodzą swoje święto bociany białe. Z  tej okazji uczniowie wysłuchali informacji i obejrzeli filmy o tych pięknych i dostojnych ptakach oraz wykonali prace artystyczne.

Bociany to ptaki, które przez nas Polaków przyjmowane są jako dobry znak. Stały się zwiastunem i symbolem wiosny. Na wiosnę wypatrujemy ich z wielką niecierpliwością i cieszymy się na ich widok.

Organizatorkami szkolnej akcji na rzecz bociana białego są nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Joanna Tomasiak – opiekun Szkolnego Klubu Przyjaciół Hrubieszowa oraz Katarzyna Beń – opiekun Klubu Wiewiórka.

 

Zdjęcia>>

 

Tekst i foto: Katarzyna Beń i Joanna Tomasiak