Dwójka: Dzień z Kulturą Państw Unii Europejskiej

29 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Dzień z kulturą państw Unii Europejskiej.

Reklamy

 

Miał on na celu poszerzenie wiedzy na temat państw członkowskich Unii Europejskiej, a także wzbudzenie wśród naszych uczniów chęci poznawanie innych kultur, tradycji oraz zmobilizowanie do nauki języków obcych.

W ramach obchodów tego święta już tydzień wcześniej ogłoszony został konkurs plastyczny dla klas 1-6 SP na plakat o symbolach wylosowanego przez klasę państwa. 28 listopada 2017 przeprowadzony został konkurs wiedzy o krajach UE, w którym udział brały drużyny z poszczególnych klas 7 SP – 3 gim.

29 listopada natomiast uczniowie naszej szkoły obejrzeli prezentacje multimedialne przygotowane przez klasy 7 SP – 3 gim. na temat wylosowanych państw UE. Prezentacje zawierały informacje podstawowe o krajach (stolica, liczba ludności, powierzchnia, język, waluta, flaga) jak również atrakcje turystyczne oraz ciekawostki kulturowe.

Wszystkie prace plastyczne oraz multimedialne były bardzo interesujące i na pewno zmobilizowały ich twórców do zgłębienia tematu.

Organizatorami tej imprezy było Szkolne Koło Europejskie, nauczyciele języka angielskiego oraz nauczycielka geografii.

Wyniki konkursów prezentują się następująco:

Konkurs na plakat:

  • I miejsce – klasa 3A SP
  • II miejsce – klasa 4A
  • III miejsce – klasa 6A

Konkurs wiedzy:

  • I miejsce – klasa 3A gim.
  • II miejsce – klasa 7B
  • III miejsce – klasa 2A gim.

Konkurs na prezentację multimedialną:

  • I miejsce – klasa 2A gim.
  • II miejsce – klasa 7B
  • III miejsce – klasa 3A gim.


Zdjęcia >>

 

Tekst i foto: Patrycja Djabin