Dwójka: Jak dbać o zdrowie?

12 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną panią Wiesławą Chabros, w którym wzięli udział uczniowie klas 1B i 3C.

Reklamy

 

Pani pielęgniarka przygotowała i przeprowadziła pogadankę na temat konieczności dbania o zdrowie swoje i innych. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy prawidłowo szczotkować zęby i dbać o higienę jamy ustnej, dlaczego tak ważne jest dbanie o higienę osobistą, w jaki sposób zapobiegać infekcjom, jakie znaczenie dla naszych organizmów ma ruch i uprawianie sportu – także zimą.

Pani Chabros wyjaśniła też, co to jest higiena żywienia i co należy jeść aby być zdrowym, wspomniała o higienie snu i wypoczynku. Przypomniała uczniom o właściwym korzystaniu z urządzeń sanitarnych oraz o potrzebie systematycznego wietrzenia pomieszczeń o każdej porze roku. Uświadomiła dzieciom, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem, zadawały pytania, dzieliły się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Zdobyły wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Serdecznie dziękujemy pani Chabros za podzielenie się swoją wiedzą, cierpliwość oraz codzienną opiekę nad nami.

 

Opiekun Szkolnego Klubu Wiewiórka: Katarzyna Beń