Dwójka: Lekcje w terenie

14 listopada uczniowie gimnazjum z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 (Dwójka) uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych w Chełmie i Lublinie.

Reklamy

 

14 listopada uczniowie klasy 2A gimnazjum z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych w Chełmie i Lublinie.

Nie zza ławek lecz w bezpośrednim kontakcie poznali właściwości skał kredowych, wysłuchali opowieści o wydarzeniach geologicznych Lubelszczyzny, utrwalili wiedzę dotyczącą stratygrafii, a także odkrywali korytarze podziemnego Chełma orientując się w przestrzeni.

Oprócz zajęć pod powierzchnią Ziemi, w tym dniu odbyły się także zajęcia na lodzie i w wodzie. Każdy mógł skorzystać z profesjonalnego lodowiska w hali MOSiR – „IceManii”, lub kompleksu basenów w „Aqua Lublin”.

Po rekreacji uczniowie udali się do zaskakującego budynku Centrum Spotkania Kultur, w którym odbyły się dwie prelekcje prowadzone przez polskich podróżników w ramach Lubelskich Spotkań Podróżniczych – Kontynenty # 26.

Z niedowierzaniem i zachwytem poznawali historie p. Julii Raczko – o życiu i podróżach w krainie kangurów oraz p. Adama Szostka – o wyprawach po Azji na deskorolce. Mimo intensywności zajęć, lekcje w terenie przyniosły wiele radości i nowych doświadczeń.


Zdjęcia >>

 

Tekst i foto: Ewelina Winiarska