Dwójka: Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2016

W dniu 10 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Reklamy

 

W dniu 10 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, którą przygotowali uczniowie klas: 3BG, 2AG, 2BG i 1AG.

Akademię rozpoczął piękny wokal wykonany przez Anastazję Gumielę i Lenę Gnieciak z klasy 2C (wychowawca p. Katarzyna Beń) oraz Julię Kondratiuk i Milenę Zwolak z klasy 3A (wychowawca p. Joanna Tomasiak).

Scenografię do spektaklu pt. „Zginęli, abyśmy wolni żyli” w ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego wykonali uczniowie: Eliza Ciesielska, Dominika Orłowska, Sara Urban, Ewelina Bogucka, Anita Bogucka, Julia Gębala, Katarzyna Karkuszewska, Katarzyna Mączka, Jakub Panasiewicz, Michał Piłat, Michał Węgorek pod kierunkiem pani Agnieszki Ślażyńskiej. Oprawę muzyczną przygotowała pani Beata Krawczuk, autorką scenariusza akademii była pani Anna Witolska. Nad całością przygotowań czuwała pani Marzena Kańkowska.

Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii i patriotyzmu.

Tego dnia, na co warto zwrócić uwagę, uczniowie oraz nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w nasze barwy narodowe – czerwień i biel.


Zdjęcia >>

 

Tekst: Marzena Kańkowska
Foto: Katarzyna Beń, Anna Budzyńska, Agnieszka Ślażyńska