Dwójka: Pomagamy w odnawianiu nagrobków

W Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie zakończyła się coroczna akcja na rzecz ratowania zabytków na miejscowym cmentarzu. W dniach 14.04 – 20.04.2015 roku członkowie Szkolnego Klubu Przyjaciół Hrubieszowa przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na terenie naszej szkoły.

Reklamy

 

Akcja ta na trwałe zapisała się w działalności Klubu i szkoły. Zebrana kwota została wpłacona na konto Społecznego Komitetu Ratowania Zabytków Cmentarza w Hrubieszowie.

Dzięki podjętej inicjatywie, wielkiemu zaangażowaniu członków naszego Klubu oraz ofiarności uczniów i pracowników, społeczność naszej szkoły bierze udział w odnawianiu nagrobków, które mają wartość historyczną i artystyczną.

W ten sposób okazujemy szacunek dla kulturowego i historycznego dorobku poprzednich pokoleń oraz dbamy o zachowanie śladów pamięci związanych z naszą Małą Ojczyzną.

Opiekun Klubu i członkowie bardzo dziękują tym, którzy z cierpliwością i wyrozumiałością przyjmowali kwestujących oraz dołożyli swoją cegiełkę do akcji ratowania pomników.

 

 

Opiekun Szkolnego Klubu Przyjaciół Hrubieszowa

Joanna Tomasiak