Dwójka: Poznawali twórczość Chopina

13 maja 2014 roku odbyło się w Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie szkolenie dla uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina.

Reklamy


Członkowie koła muzycznego przygotowali różne piosenki tematycznie związane z kompozytorem. Całość szkolenia wzbogaciła prezentacja multimedialna prezentująca najciekawsze zdjęcia i fakty z życia Chopina.

Gościnnie wystąpiła również uczennica klasy VI B Julia Misiuk, laureatka I nagrody w X Wojewódzkim Przeglądzie Młodych Instrumentalistów, który odbył się w Lublinie 11 grudnia 2013 roku. Julka zagrała walc h-moll Fryderyka Chopina.

Nasi młodsi uczniowie mogą pochwalić się naprawdę dużą wiedzą na temat Chopina, którą zdobyli na wcześniejszych lekcjach ze swoimi nauczycielami. Szkolenie było podsumowaniem tych wiadomości, ale też zdobyciem nowych doświadczeń w tej dziedzinie.

Dzieciaki mogły również wysłuchać na żywo utworu Chopina, zagranego przez ich starszą koleżankę. Na zakończenie szkolenia odbył się mini konkurs polegający na udzieleniu odpowiedzi na 10 pytań związanych tematycznie z Chopinem i jego twórczością.

Z ogromna radością można stwierdzić, że uczniowie klas III a i b oraz klasy II b odpowiedzieli na wszystkie pytania bez problemu, w nagrodę otrzymując komiksy. Nie byłoby to możliwe gdyby podczas szkolenia nie było skupienia i zaangażowania.

Wszyscy uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali prowadzących szkolenie Agaty Gnieciak oraz Kasi Komendackiej z klasy VI B i wnikliwie oglądali prezentacje, więc nie można ich było niczym zaskoczyć.

 

Info i fot. ZSM nr 2