Dwójka: Rodzinna wycieczka rowerowa do Masłomęcza

26 maja 2018 roku o godzinie 9.00 uczniowie hrubieszowskiej Dwójki wraz z rodzicami wyruszyli rowerami do Wioski Gotów.

Reklamy

 

Przejazd przez miasto był dla wszystkich wielka frajdą, ale przede wszystkim bezpieczny, ponieważ byliśmy eskortowani przez Policję i cały pas jezdni był dla nas. Podróż   przebiegła bez problemów i na godzinę 10.00 byliśmy już na miejscu, gdzie czekała na nas Pani przewodnik. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem wysłuchaliśmy informacji o powstaniu wielopokoleniowej grupy rekonstrukcyjnej prezentującej różne aspekty życia codziennego sprzed 1700 lat. Po zwiedzaniu były warsztaty gliniarskie. Na tych zajęciach powstały prawdziwe arcydzieła sztuki: wazoniki, miseczki, garnuszki…

A potem już same przyjemności: ognisko, przy którym każdy upiekł sobie smaczną kiełbaskę oraz strzelanie z łuku do tarczy. Trzeba przyznać, że w klasie 4D mamy kilku wyborowych strzelców, którym udało się trafić w sam środek tarczy. Brawo!

Reklamy

W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć życzeń skierowanych do ukochanych mam oraz niespodzianek. Były oklaski, ale i łzy wzruszenia.

Pełni wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną do Hrubieszowa. Przejechaliśmy około 28 km – dla niektórych był to najdłuższy przejazd. Wszyscy spisali się na medal!

Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci.

 

Zdjęcia>>

 

Tekst i fot: Beata Fabrowska